Pomůcky hrazené zdravotní pojišťovnou

Čvc 02 2015

Výrobky v oddíle Zdravotní pomůcky hrazené pojišťovnou, Vám dodáme oproti zaslanému poukazu zdarma až domů. Tuto službu zajišťujeme pojištěncům všech zdravotních pojišťoven.

Vhodnost použití konkrétního produktu v závislosti na Vašem zdravotním stavu konzultujte se svým lékařem. U výrobků, které jsou hrazeny ze zdravotního pojištění, o konkrétním předpisu rozhoduje vždy lékař na základě Vašeho aktuálního zdravotního stavu.

Jak postupovat?

1. Pomůcka obsahuje vždy v části Popis produktu ve spodní části informaci o kódu pojišťovny, ceně produktu, výši úhrady, doplatku a další důležité informace.

popis hrazeneOpiště si kód pojišťovny spolu s názvem pomůcky a navštivte lékaře, který danou pomůcku může předepsat (je uvedeno u výrobku, např. neurolog, ortoped apod.)

2. Navštivte lékaře dané odbornosti. Ten dle Vaší diagnózy zjistí, zda máte na danou pomůcku nárok, a pokud ano, sdělte mu kód pojišťovny, tedy dané zdravotnické pomůcky, kterou Vám předepíše na Poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku. 

Upozornění

Vydání některých pomůcek vyžaduje ještě schválení revizním lékařem Vaší pojišťovny. V tom případě je potřeba ještě s poukazem zajít na Vaší zdravotní pojišťovnu nechat si poukaz schválit. Jedná se ale pouze o pár výrobků – pokud tomu tak je, je to vždy u výrobku uvedeno. Netýká se například inkontinenčních pomůcek.

Pokud je u daného výrobku uvedená vedle kódu pojišťovny také výše doplatku, zaplatíte tento doplatek doručovateli při převzetí zboží. Pokud výše doplatku není uvedená, jedná se o plně hrazenou pomůcku a při převzetí nic neplatíte.

3. Řádně vyplněný (schválený) a podepsaný poukaz (vzor viz níže) zašlete nejpozději do 14 dnů od jeho vystavení doporučeně v obálce na:

penzista.net

Za Horizontem 515

267 01 Králův Dvůr

Uveďte své telefonní číslo !!! a adresu pro doručení pomůcek, pokud není totožná s adresou na poukazu.

Vzor přední strany poukazu

vzor predni strana poukazu

4. Po obdržení poukazu Vám zboží dodáme prostřednictvím přepravní společnosti v diskrétním balení zdarma až domů do 5 pracovních dnů. Vy neplatíte nic. Ani pomůcku, ani dopravu. My vyúčtujeme na základě poukazu platbu s vaší zdravotní pojišťovnou. Vy se už o nic nestaráte.

Výhody
1. Služba je bezplatná
2. Je zaručeno diskrétní balení
3. Nemusíte nosit balíky z lékárny či výdejny

Upozornění

Pomůcku, která je hrazená ze zdravotního pojištění, neobjednáváte tedy prostřednictvím eshopu, ale je nutné poslat poukaz poštou, což je považováno za objednávku.

Jiný postup není možný. Například, že si pomůcku koupíte a pak ji chcete proplatit. Takto to bohužel nefunguje a pojišťovna Vám pomůcku neproplatí !

I když jsou pomůcky hrazené pojišťovnou, můžete je také zakoupit v našem eshopu za plnou cenu po vyplnění objednávkového formuláře.

Nevíte si rady ? Potřebujete se na něco zeptat anebo poradit ? Zavolejte nám na 724 746 408

Počet komentářů: 0

Napsat komentář