Tanec omlazuje. Že nevěříte?…
K těmto závěrům došel profesor Kreutz z univerzity v Oldenburgu při jedné studii s amatérskými tanečníky. Američtí výzkumníci vyzkoumali, že taneční hodiny dvakrát za týden dokázaly u zúčastněných seniorů zmírnit pocity deprese. Tanec zkrátka funguje jako psychoterapie.
Pro starší je tanec hlavně lék, nikoliv společenská povinnost
Mnozí senioři po celém světě dnes využívají důchodu k tomu, aby si osvěžili své taneční umění. Jive, slow-fox, foxtrot a tak dál. Často se tak děje po velmi dlouhé přestávce. Ovšem tempo učení se novým tancům nebo novým prvkům u stávajících tanců je podobné stejně jako u mladších ročníků. Existuje však jeden rozdíl mezi mladými a „pokročilými“. Mladým lidem jde o jistou společenskou povinnost a z toho pramenící společenské postavení. Starší si tanec více užijí a chtějí se při něm především bavit.
Tanec – dobrý i pro naši hlavu
Tanec posiluje silně koncentraci našeho mozku a správnou koordinaci pohybů.
A jako takový se proto vyplatí. V jedné studii, kde účastníky čekal tanec na parketu, se prokázalo, že tanec trénuje rovněž krátkodobou paměť, reakční rychlost. Pravděpodobně také snižuje riziko vzniku demence.
Jistota v kroku a chůzi
Podle jiné americké studie se po 20 hodinách tanečního kurzu cítili účastníci daleko jistěji na nohou než pacienti, kteří absolvovali ryze gymnastický program. V další studii provedli senioři podobné dobré zkušenosti během tance argentinského tanga.
I když je vlastně jedno, jaký taneční styl na parketu zvolíte. Tancování zkrátka a dobře posiluje vaše svalstvo, stabilizuje vaši rovnováhu a zmírňuje i riziko pádu.
Takže LET´S DANCE
Autor: REDAKCE
Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů
info@penzista.net
Comments
Leave your comment