Jak se vyhnout nevolnosti při cestování

Čvn 01 2021

Závrať, malátný pocit a zvracení mohou cestování autem nebo letadlem proměnit v muka. Nestává se to, například když si správně vyberete místo. Kdo častěji s těmito potížemi bojuje, měl by zvážit výběr místa. V autobuse je to ideálně místo za přední osou autobusu a vedle řídiče. Během jízdy se člověk kouká dopředu z okna, místo toho, aby si četl nebo si hrál s mobilem.

Železnice jsou často pohodovější. Tempo vlaku je relativně stálé a zatáčky většinou probíhají rovně. Mnohdy nedělají dobře jízdy pozpátku. Potom byste podle možnosti měli změnit místo k sezení a dívat se ve směru jízdy.

Místo k sezení v místě křídel

Při letech radí nadace sednou si k okénku ve výšce nosné plošiny. Nepříjemné bývají také lodě. Pokud je nepříjemné vlnění, může pomoci delší pobyt uvnitř v kabině. Na trajektech nebo výletních lodích často není k dispozici žádná postel. Potom rada zní: Najděte si místo zhruba uprostřed lodi, které představuje nejstabilnější místo na palubě. Nebo pokud to dovolí moře a počasí, můžete stát u zábradlí a pohledem se zafixovat na horizont.

Mnozí se uchylují k tomu, že začnou cucat bonbón nebo žvýkat žvýkačku. Doporučuje se také před jízdou nebo letem sníst něco lehkého, abyste cestu nezačínali s úplně prázdným žaludkem.

Existují také léky proti cestovní nevolnosti. Cestovní nevolnost vzniká přes protikladné signály z mozku. I když se tělo vůbec nepohybuje, pocit rovnováhy hlásí pohyb.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..