Když na vánoční trhy, tak do Norimberka

Pro 07 2018

V Bavorsku si umějí vánoční trhy, nazývané Christkindlesmarkt, opravdu turisté vychutnat. Pochutnáte si zde na pokrmech, které nikde jinde neobjevíte. Můžete vybírat z velkého množství vánočních ozdob, z kterých mnohdy až přechází zrak. Co vás možná překvapí a jen upřímně potvrdí profesionálnost zdejších vánočních trhů je fakt, že na mnoha stáncích můžete platit platební kartou. Pokud si máme vybrat konkrétní místo pro nasátí báječné atmosféry vánočních trhů, pak jedním z nejlepších je určitě bavorský Norimberk. Autem asi dvě a půl hodiny cesty z Prahy. Jedete pouze po dálnici. Nepotřebujete ani dálniční známku. V Norimberku také pohodlně zaparkujete v některém z parkovacích domů blízko centra města. Celodenní parkovné vyjde asi na 440 Kč. Za hodinu parkujete 1,80 až 2 eura.

Perníčky, klobásky, máslové preclíky…

Pokud plánujete oběd v některé z norimberských restaurací v centru města, možná z tohoto plánu lehce sejde. Ve chvíli kdy začnete brouzdat mezi stánky na Hauptmarkt, oči nebudou vědět kam dřív skočit. Velice chutné jsou zdejší perníčky, pěkně zakulacené, asi 15 cm v průměru. K ochutnávce lákají také bratwursty v housce nebo půlmetrové klobásy v bagetě. Doporučujeme také máslové preclíky, velké množství druhů pražených mandlí a oříšků, také s příchutí chili. Na oběd v restauraci pak jen stěží zbyde místo v žaludku…

Svařák v originálním hrnečku

Co by to bylo za vánoční trh v Bavorsku bez ochutnávky místního punče nebo svařáku. Stánků nabízejících něco příjemného na zahřátí je bezpočet a můžete vybírat z mnoha příchutí. Svařák můžete zvolit klasický nebo bílý, vaječný likér nebo Alpenpower s kombinací třešní a rumu. Všechny horké nápoje dostanete v pěkném stylovém hrnečku v barevném provedení nebo z mléčného skla s motivy vánočního trhu. Hrneček si s sebou odnášíte jako skvělý suvenýr na jedinečný výlet do Norimberka. Proto vás nepřekvapí, že se za jednotlivý nápoj účtuje od 2,50 do 4,50 euro.

Lorenzkirche, Sebalduskirche, Frauenkirche…

Norimberk můžete projít přes hlavní náměstí Hauptmarkt s mnoha stánky kolem kostela Sebalduskirche nebo Frauenkirche a zamířit nahoru směrem na sever k Císařskému hradu Kaiserburg. Z něho je krásný pohled na celý Norimberk a okolí. Z hlavního náměstí je to na dohled a opravdu krátký kousek cesty. Hrad uzamyká hradby, které ohraničují střed města na všech světových stranách do kruhu. Očekávejte mírné stoupání do kopce. Ale ten pohled stojí za to. Pro ještě lepší vychutnání vánoční atmosféry můžete zamířit na krátké rozjímání do jednoho z místních kostelů. Během dne zde pěvecké sbory a orchestry zpívají a hrají vánoční koledy. V kostele můžete získat zdarma i plán města. Pokud chcete nakoupit nebo si jen prohlédnout zajímavé a originální vánoční ozdoby, doporučujeme navštívit jeden z obchodů podniku Käthe Wohlfahrt. Nakoupíme zde vyřezávané betlémy, ozdoby na vánoční stromeček a mnoho dalších originálních ornamentů. Je opravdu z čeho vybírat. Vánoční atmosféru je třeba vychutnat a hlavně není kam spěchat. Stánky zavírají až v osm hodin večer.

 

Autor: Met Kar noll
info@penzista.net
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..