Lipno se více otvírá seniorům a handicapovaným

Srp 20 2014

Lipno se více otvírá seniorům a handicapovaným turistům. Letošní novinkou je půjčovna elektrokol a elektroskútrů spolu se sítí dobíjecích stanic. Díky ní se i turisté z řad seniorů dostanou bez problémů i do vzdálenějších či hůře přístupných míst. Přibylo také elektročlunů, na které mohou zajet vozíčkáři. Na tiskové konferenci to dnes uvedl Roman Meliška ze společnosti Lipensko.

 

 

“Snažíme se také motivovat provozovatele ubytovacích zařízení k větší vstřícnosti k handicapovaným. Ukazujeme, že je to pro ně příležitost v rámci konkurence,” dodal Meliška. Každý rok podle něj přijíždí na Lipno tisíce handicapovaných a jejich počet přibývá.

 

 

Půjčovna Intersport Rent nabízí možnost zapůjčit si elektročluny Sweet Water na které zajedou i vozíčkáři. Letos budou na lipenském jezeře k dispozici dva takové čluny.

 

 

Mezi bezbariérové atrakce v Lipně nad Vltavou patří Stezka korunami stromů. Všechny letní i zimní aktivity si mohou handicapovaní společně s rodinami vyzkoušet v rámci projektu Lipno bez bariér při tzv. Dnech s handicapem. Od roku 2011 se jich zúčastnily stovky lidí a každým rokem jich přibývá.

 

 

“Při Dnech s handicapem si zveme rodiny s handicapovanými členy, kteří u nás mohou společně trávit volný čas sportem. Na Lipně si řada z nich poprvé vyzkouší, co všechno se dá dělat – jezdit na kole, lyžovat, chodit plavat a podobně. V létě jezdí na kolech a handbicích, navštěvují Stezku korunami stromů, jezdí na elektročlunech, v zimě lyžují na monoski s speciálně vyškolenými instruktory lyžařské školy, chodí do bazénu nebo na bobovku,” uvedla manažerka projektu Lipno bez bariér Zuzana Kolářová.

 

 

Dny s handicapem se konají vždy na začátku a konci sezóny. Rekord je účast 43 rodin v létě. V zimě se průměrná účast pohybuje kolem 16 rodin kvůli kapacitním možnostem monoski – speciálních lyží pro handicapované. Na Dny s handicapem navazují dny Lipno bez bariér, při kterých si handicapovaní mohou půjčit speciální sportovní vybavení zdarma. Další taková akce je na Lipně v sobotu 23. srpna.

 

 

Lipno má ubytovací kapacitu 5000 lůžek. Nejvíc zahraničních návštěvníků přijíždí z Nizozemska, přibývá ale turistů z Německa, Rakouska a Ruska.

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..