Na cesty s diabetem

Bře 27 2017

Patříte k lidem, kteří si vždy teprve na poslední chvíli balí kufr? Nebo rovnáte už několik týdnů před dovolenou všechny své věci na pohovku a stále myslíte na to, abyste nic nezapomněli? Ať už se vám všechny věci do zavazadel vejdou nebo ne a pokud se léčíte s cukrovkou, vždy potřebujete mít místo pro všechny prostředky a léky pro vaši léčbu. Pokud nemáte na dovolené testovací proužky nebo inzulínové pera, stojí to čas a nervy. A abyste si dovolenou skutečně užili v klidu, měli byste přibalit do zavazadla také přípravky proti průjmu, bodnutí komára nebo slunečním paprskům.

 

Co ještě zařídit před cestou na dovolenou?

 

Alespoň 4 až 6 týdnů před odjezdem na dovolenou byste se měli informovat o povinném očkování. Například při cestě do tropických oblastí potřebujete léky a očkování proti malárii, nebo do různých destinací očkování proti klíšťové encefalitidě. Velice pěkný přehled důležitých informací najdete zde: http://centrumcestovnimediciny.cz/vseobecna-doporuceni-pred-cestou/

 

Osvěžte si vaše znalosti diabetu, pokud je to nezbytné

CKLOTOS3

Při letu na západ se prodlužuje den, při cestě na východ je naopak den kratší. I to ovlivňuje naši diabetickou léčbu

Víte, jaké jsou vhodné dávky inzulínu a tablet proti cukrovce při různých tělesných aktivitách? Nebo jak při horečce nebo při průjmu se zvracením předejdete poruchám vaší látkové výměny nebo dehydrataci organismu? Pokud ne, zeptejte se lékaře nebo lékárníka. To platí i pro případy jiných zdravotních potíží.

 

Naplánujte si časový posun

Pokud se přesouváte na dovolenou přes více časových pásem, domluvte se s vaším lékařem, jak uzpůsobit dávky inzulínu nebo léku. Při letu na západ se prodlužuje den, takže člověk spotřebuje více inzulínu. Při cestě na východ je naopak den kratší a člověk by měl dávky snížit.

 

Balení zavazadel

Vezměte si s sebou na cestu dvakrát více inzulínu, léků a testovacích proužků na měření glykémie než byste za čas strávený na dovolené běžně potřebovali. K tomu si vezměte náhradní měřící zařízení, inzulínové pero a eventuálně jednorázovou injekci. Vezměte si také příbalové letáky k vašim lékům na cukrovku a k inzulínu.

 

Autor: -jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..