Cvičení pro paže a ramena na každý den

Dub 12 2019

Dnes si ukážeme, jak dostaneme do pohybu paže a ramena.

Fáze zahřívání

 

ramena2

Větrné kolo

Vzpažte obě paže na stranu. Kreslete oběma pažemi ve vzduchu malé kroužky. Nejprve desetkrát směrem dopředu, potom desetkrát směrem dozadu.

 

ramena3

 

Kroužky

Střídavě kroužete pravým a pak levým ramene zepředu dozadu. Společně přitom hýbejte i horní polovinou těla. Na každé straně zopakujte osmkrát.

Posilování paží a ramen

ramena4

Nosič vody

Do každé ruky si vezměte půllitrovou plastovou láhev plnou vody. Obě paže nejdříve nechejte viset natažené podél těla. Dlaněmi přitom směrem k tělu.

ramena5

Nyní zvedejte natažené paže po stranách až do výše ramen. Ramena přitom nevytahujte nahoru a snažte se je spíše tlačit dolů. Potom zpátky spusťte paže podél těla do výchozího postavení a celý cvik znovu opakujte šestkrát.

ramena5

Zvedání lahví

Nechejte paže natažené podél těla a vytočte je vnitřní stranou směrem dopředu. Hřbety rukou směřují k tělu.

ramena6

Předloktí s dlaněmi, v kterých držíte láhve s vodou, ohýbejte asi o 90 stupňů a znovu natáhněte. Kdo chce, může zvedat střídání pravé a levé ruky. Celkem opakujte desetkrát.

ramena7

Varianta s povolením kolen

Zvedání lahví s vodou v obou horních končetinách můžete kombinovat s pokrčením kolen. Vykročte mírně nejprve pravou nohou a v jednom okamžiku pokrčte oba lokty o 90 stupňů a udělejte podřep na pravé noze, vraťte se do původního stoje a to samé proveďte tento krát s levou nohou. Přitom vždy zvedáte patu nohy, která zůstává vzadu a není vykročená. Tak jak to vidíte na obrázku. Proveďte střídavě na každou nohu šestkrát.

Ohýbání paží a ramen

 

ramena8

Pozice dopravního policisty

Ohněte pravou paži v lokti a zvedněte ji do výše ramen dlaní k obličeji. Položte levou ruku na ohnutou pravou paži. Levou paži natáhněte, jak nejvíce můžete na 3-5 sekund. Pak jí na 3-5 sekund uvolněte. To samé opakujte šestkrát. Pak si paže vyměňte.

 

 

 

 

 Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..