Doporučené cviky při artróze pro zachování hybnosti – 1. díl

Led 02 2019

Leh na zádech: posílení svalstva bérců:

Střídavě přitahujeme a propínáme špičky obou nohou (pravá přitáhne, levá propne, poté vyměnit). Důležité: kolena 1_leh na zadechzůstávají při cvičení propnuta, pohyb pouze v kotnících!

 

Leh na zádech: procvičení svalstva bérců:

Kroužky v kotnících, nejprve na jednu, pak na druhou stranu, obě nohy zároveň. Důležité: kolena zůstávají při 2_leh na zadechcvičení propnuta, pohyb pouze v kotnících!

Leh na zádech: procvičení natahovačů kolenních kloubů izometricky:

S nádechem  přitlačíme kolena k podložce,  napneme  svaly  přední strany obou stehen,  přitáhneme  špičky  nohou, s 3_leh na zadechvýdechem uvolníme.

 

Leh na zádech: protažení svalů zadní strany dolních končetin:

Propneme kolena, přitáhneme špičky obou dolních končetin. Jedna končetina zůstane ležet na podložce, druhou4_leh na zadech zvedneme napnutou nad podložku, pomocí obou horních končetin ji přitahujeme směrem k čelu. Na zadní straně stehna a v podkolení cítíme tah. Pomalu spustíme končetinu zpět a totéž provedeme druhou končetinou. Důležité: Během provedení nesmí napětí končetin a na okamžik povolit.

Leh na zádech: postupné izometrické zapojení svalů dolních končetin ve vlně:

S nádechem postupně přitáhneme špičky nohou, pak propneme kolena, nakonec stáhneme hýždě. S výdechem 5_leh na zadechvšechny svaly najednou uvolníme.

…pokračování příště
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..