Obličejová jóga, gymnastika pro mimiku

Led 18 2021

Posilování svalů, vyhlazování vrásek. Nejlepší cviky pro uvolnění napětí v obličejových a napnuté kůži najdeme v obličejové józe. Kdo se jí pravidelně věnuje, bude se cítit mladší. I když to žádný výzkum nebo studie neprokázala. Tyto cviky mají vyhladit vrásky, posílit svaly a uvolnit mimiku obličeje.

Cvičení 1

Natáhněte moldánky, abyste napnul bradu. K tomu vysuňte dopředu spodní ret, vysuňte ho směrem ven a dolů. Toto napětí udržujte asi po dobu šesti sekund, potom napětí uvolněte. Opakujte pětkrát.

 

Cvičení 2

Ústa otevřete opatrně tak široce, jak to lze a řekněte dlouze „Ahh“. Podržte takto asi 5 sekund. Tak uvolníte sevření žvýkacích svalů. Postranní krční sval (kývač) přitom zůstává napnutý. Po několika sekundách ústa znovu zavřete.

Cvičení 3

Ústa lehce rozevřete a ukazováčky položte zevnitř na ústní koutky. Ústní koutky přitom táhněte směrem dovnitř proti odporu prstů. Uvolněte a znovu posilujte, opakujte pětkrát.

Cvičení 4

Sedněte si vzpřímeně na židli, narovnejte hlavu jako prodloužení páteře. Táhněte spodní čelist vodorovně dopředu. Poté přitáhněte čelist směrem ke krku. Opakujte několikrát, pak relaxujte.

 Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.