Prima cviky pro zpevnění hyždí

Bře 28 2021

Podívejme se, jak se cvičí svalové partie a vazy v oblasti pánve. Tyto cviky také zpevňují pánevní dno. Kromě vlastního těla, budete potřebovat k ruce také židli. Vyzkoušejte pohupování v pánvi, kmitání a rozpřažení nohou a také protažení hyždí.

Pohupování se v pánvi

Stojíte vzpřímeně, nohy jsou rozkročeny na šířku pánve, kolena jsou lehce pokrčena. Položte obě ruce v bok ve výšce pasu. Cítíte při doteku na těle horní hřeben pánevní kosti na obou stranách. Pohupujte se lehce v pánvi dozadu a dopředu. Opakujte desetkrát, proveďte dvě série.

 

 

 

Rozpřažení nohou

Pevně se jednou rukou chytněte za horní okraj židle vedle sebe. Nataženou vnější nohu, která je dále od židle, upažte stranou a znovu povolte dolů. Přitom se ovšem nedotýkejte země. Opakujte osmkrát. Proveďte dvě série a nohy vyměňte.

 

 

Kmitání nohou

Pevně se chytněte levou rukou horního okraje židle. Pravá ruka se opírá v boku. Švihněte pravou nataženou nohou dopředu a dozadu. Dbejte na to, aby horní polovina těla zůstala vzpřímená. Opakujte osmkrát. Proveďte dvě série. Potom vyměňte stranu.

 

 

Roztažení hýždí

Položte se na záda na cvičební žíněnku. Pokud nemáte žíněnku, můžete i na postel. Přetáhněte pravou nohu přes levou. Obě ramena by měla být v kontaktu s podložkou. Pravou paži natáhněte napravo, levá paže tlačí na pravé koleno jemně směrem dolů. Vydržte tak 5 sekund. Potom uvolněte. Proveďte čtyřikrát pro každou stranu.

 

 

 

 

 

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..