Domažlice postaví domov se zvláštním režimem pro seniory

Srp 06 2014

Nové zařízení pro seniory s Alzheimerovou chorobou, stařeckou demencí a jinými chorobami, které vyžadují neustálou péči, postaví Domažlice. Zařízení bude mít 24 lůžek a nabídne také 20 nových pracovním míst. Na stavbu za zhruba 20 až 22 milionů korun město získalo desetimilionovou státní dotaci, řekl ČTK starosta Miroslav Mach.


Nový domov by se měl začít stavět příští rok na jaře, zhruba za rok bude hotovo. “Zrekonstruuje se stará budova jeslí, typově je vhodná, konstrukce je přesně k tomu určená, pouze se přistaví jedno patro,” popsal výstavbu Mach. Zařízení nabídne dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Jídlo se bude dovážet z domova pro seniory, jehož kuchyně má dostatečnou kapacitu a stálý provoz.


Podobné zařízení se zvláštním režimem jedenáctitisícovým Domažlicím chybí. “Máme komplexní péči od seniorů, kteří potřebují pomoci s praním, žehlením, až po stacionář denní i dům pro seniory. Ale museli nám odjíždět v momentě, kdy se dostali do péče neodkladné a celodenní. Museli odjíždět do Prahy, do Plzně a velmi jsme to rodinám komplikovali,” doplnil starosta.


Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..