Horažďovice a SeneCura podepsaly smlouvu o právu na stavbu domova pro seniory

Zář 14 2021

Zástupci města Horažďovice a společnosti SeneCura, největšího nestátního poskytovatele pobytových sociálních služeb v Česku, dnes podepsali smlouvu o vybudování nového domova pro seniory. Vedle stávající nemocnice společnost postaví SeniorCentrum s kapacitou 120 lůžek pro seniory a pro lidi s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Podpisu smlouvy se zúčastnili starosta města Horažďovice Michael Forman, místostarostka Hana Kalná a CFO skupiny SeneCura Dita Chrastilová.

Společnost SeneCura investuje a postaví na základě zřízení práva stavby na pozemku města Horažďovice nové SeniorCentrum. Po kolaudaci stavby pozemek odkoupí. „Zařízení v oblasti pobytových sociálních služeb nám v Horažďovicích a okolí dlouhodobě chybí. Jsme rádi, že zde brzy bude domov, který pomůže našim obyvatelům s péčí o seniory a o osoby s Alzheimerovou chorobou,“ uvedla místostarostka města Hana Kalná.  Po otevření postupně vznikne 40 lůžek v domově pro seniory a 80 lůžek v domově se zvláštním režimem. Všechna lůžka budou zahrnuta do krajské dotační sítě, což znamená, že klienti budou platit stejnou částku jako v ostatních zařízeních v Plzeňském kraji. Jedná se vlastně o první zařízení v Plzeňském kraji vznikající na základě spolupráce soukromé společnosti a státu. Na stejném principu již fungují SeniorCentra v Telči a Chotěboři. SeniorCentrum v Horažďovicích vytvoří desítky nových pracovních míst pro pečovatelky, pečovatele, sestry, kuchařky, kuchaře a další personál.

Stavět se začne v přímém sousedství nemocnice v Horažďovicích na volném pozemku, který je určen pro tyto účely. Vyroste zde třípatrová budova ve tvaru Z zapadající do okolní zástavby, a navíc s výbornou dopravní dostupností. Celková rozloha stavebního pozemku činí 12 508 m2. „Předpokládáme, že na jaře příštího roku začnou stavební práce, první klienti se pravděpodobně nastěhují do konce léta 2023. Specifické pro SeniorCentrum Horažďovice bude uspořádání formou domácností, kde společný prostor obývá skupina klientů, kteří se navzájem znají,“ upřesnila CFO skupiny SeneCura Dita Chrastilová. „Vybavení bude v souladu s vysokým standardem SeneCura, to znamená jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením,“ doplnil Ondřej Plšek, Development Manager SeneCura. V SeniorCentru najdou klienti také kapli, kadeřníka, wellness místnost, fitness centrum, terapeutickou zahradu Memory Garden a společné terasy. Vše bude přístupné i pro seniory, kteří nejsou obyvateli SeniorCentra.

Klienti budou mít k dispozici řadu aktivit pro udržení co nejvyšší kvality života. Podobných moderních SeniorCenter, založených na komunitním a mezigeneračním propojování, aktuálně SeneCura provozuje 16 po celé republice a plánují se další. V České republice je SeneCura přední uznávaný poskytovatel a zaměstnavatel v sociálních službách, udává směr a zvyšuje kvalitu péče a života ve stáří. Jde o zkušeného a dlouhodobého partnera pro kraje a jejich občany, kteří potřebují kvalitní pobytovou péči.

www.senecura.cz

Kontakt: 4JAN PR, Jana Barčáková, tel.: 603 820 382, jana.barcakova@4jan.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..