Hasiči evakuovali 50 lidí z Domova pro seniory v Heřmanově Městci

Zář 01 2014

ČTK – Hasiči likvidují požár půdního prostoru Domova pro seniory v Heřmanově Městci na Chrudimsku. Dnes nad ránem museli z domova evakuovat 50 lidí, nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekl operační důstojník krajských hasičů. Podle ředitelky domova nebude problém situaci organizačně zvládnout.


“K požáru jsme byli přivolání kolem 03:00. Na místě stále zasahuje sedm hasičských jednotek,” uvedl operační důstojník před 08:00.


Požár je již lokalizován, hasiči vyklízejí půdu, aby mohli zakrýt střechu plachtou. Příčina požáru se zatím zjišťuje, škoda ještě není vyčíslena.


“Dostali jsme nabídku od zřizovatele i od sousedního domova v Heřmanově Městci, jestli potřebujeme nějakou pomoc, ale domnívám se, že to zvládneme sami. Lidi nouzově ubytujeme ve společenské místnosti, kanceláři nebo místnosti rehabilitace,” řekla ČTK ředitelka domova Marie Málková. Některé pokoje jsou neobyvatelné, na jiné budou dány přistýlky. Některé seniory si také přechodně vezmou domů příbuzní.


Domov pro seniory v Heřmanově Městci je příspěvkovou organizací zřizovanou Hlavním městem Praha. Sídlí na místním zámku, má zhruba 140 klientů.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..