Hlemýždí závody. Netradiční zábava pro klienty olomouckého domova pro seniory

Zář 04 2019

Na mnoha místech světa, především pak ve Spojeném království, se tradičně pořádají hlemýždí závody. Tento nápad se zalíbil i aktivizačním pracovnicím v SeniorCentru SeneCura Olomouc, kde pro svoje klienty uspořádali vlastní šnečí soutěž.

V olomouckém SeniorCentru přivítali koncem srpna dvanáct hlemýžďů zahradních. Přicestovali k nim až z Jeseníků, kde si již jeden závod předem cvičně vyzkoušeli. Klienti domova si tak mohli vybrat svého favorita, který byl předem označen startovacím číslem. Personál připravil dva typy tratí, první kruhovou a druhou přímou, přičemž povrch byl vytvořen z navlhčené látky, aby to závodníkům lépe „jelo“. 

A pak už mohlo velké klání začít. Dramatické předhánění se však nekonalo, soutěžilo se v poněkud volnějším tempu. Proto zbylo dost času na povzbuzování, senioři dokonce některým výjimečným hlemýždím sportovcům vymysleli přezdívky jako Lenoch, Chytrák nebo Frištenský.

InzerceNevšední soutěž klienty i personál domova překvapila a hlavně pobavila. Senioři po celou dobu závodu, jako správní trenéři, povzbuzovali svoje svěřence, drželi jim pěsti a na závěr si s nimi pořídili společnou fotografii na památku. Na rozdíl od Francie, kde se hlemýždi s oblibou připravují jako delikatesa, byli závodníci ještě téhož dne vypuštěni zpět do přírody.

 Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.