Jak odstranit různé zápachy v domácnosti

Bře 11 2017

Není nad to, když se vrátíme domů a pěkně to voní. Nepříjemné zápachy v našem bytě nebo domě nám dokážou pěkně otrávit náladu. Kde se setkáváme v domácnosti s nepříjemným zápachem nejvíce? A co proti tomu dělat?

 

Zápach v místnostech

 

zápachy v domácnosti

Lednice je úložištěm pro potraviny, které mají silný zápach

Nejčastěji se line po cigaretách nebo ze spálenin. Zápach z cigaretového dýmu nebo spálenin může přivodit i zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy nebo pálení očí. Výborným pomocníkem pro odstraňování zápachu z domu a bytu je ocet. Ponechte mísu s octem volně v místnosti. Vytáhne z místnosti zápach. Dobře zafunguje jemný octový roztok i na koženou sedačku, která je načichlá cigaretovým kouřem. Ocet by se měl ovšem používat v malé dávce. Sedačka by se měla následně ošetřit impregnačním krémem. Velmi dobré zkušenosti jsou i s dřevěným uhlím. To ponecháte v místnosti po dobu 24 hodin a poté vyhodíte. Tak dostanete nepříjemný pach pryč.

 

 

Pro ty, kdo mají doma kočku, je dobrá zpráva to, že stelivo pro kočky může být použito rovněž jako odstraňovač zápachu. Kočkolit váže vlhkost z exkrementů, ale také zápach. Málo komu je nepříjemná vůně kávy. Kromě lahodné vůně, absorbují kávová zrnka také výborně zápach. Když je vložíme do látkového sáčku a tyto sáčky rozmístíme po celém bytě od šatny, kuchyně až po botník, dokáží výborně vázat zápach.

 

Větrejte

 

To je základem udržování příjemného vzduchu v interiéru. Nejúčinnější je otevřít okna, která jsou proti sobě. Průvan tak vyžene pachy daleko rychleji. Při rekonstrukci nebo výstavbě nového domu je vždy třeba počítat s tím, abyste měli vždy jedno okno na toaletu a na koupelnu.

 

Koberec

 

Na koberci se mohou usazovat drobky z jídla, rozteklé nápoje nebo také chlupy od domácích zvířat, hlavně od psa. Pokud vlastníte domácí zvířata, jsou nejlepším výběrem hladké podlahy bez koberců. Takové prostředí je živnou půdou pro baktérie, které se tu snadno množí. Malé fleky na koberci se dají odstranit měkkým kartáčkem a mýdlovou vodou. Při lehkých nečistotách pomáhá rovněž čistič na koberce nebo vysávání a čištění párou. Využijte i parní čističe nebo vysavače, které umožňují mokré čištění. Vaše sedací souprava bude jako nová. Přístroje si můžete zapůjčit. Pokud chceme, aby vše znovu krásně vonělo, nejlepší je kromě čištění také vyprání.

 

Lednice

 

Lednice je úložištěm pro potraviny, které mají silný zápach. Patří sem sýry, ryby, uzeniny nebo kyselé zelí. Ale patří sem i zbytky v odpadním korytě. Pomáhá alespoň jednou za týden zkontrolovat obsah lednice. Lehce zkažené potraviny by se měly evakuovat pryč jako první. Je vhodné otřít povrchy lednice lehkým navlhčeným hadříkem a domácím čisticím prostředkem, jako je například HG čistič ledniček nebo Polarium. Skladujte všechny vyjmenované kritické potraviny v pevně uzavřené nádobě. V lednici také pomůže jedlá soda, kterou může dát volně na talířek a ten vložit na pár hodin do lednice.

 

 

Autor: -jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..