Jihomoravský kraj opravil Domov pro seniory v Hostimi

Říj 04 2014

ČTK – Více než 16 milionů korun stála oprava Domova pro seniory v Hostimi na Znojemsku. Objekt byl už v havarijním stavu, řekla dnes ČTK mluvčí Jihomoravského kraje Denisa Kapitančiková. Podle ní se zlepšil komfort pro obyvatele domova. Jihomoravský kraj provozuje 16 domovů pro seniory, letos opravil a investoval do desítky z nich 50 milionů korun.


Rekonstrukce začala loni v květnu. “Díky ní jsme zlepšili podmínky pro obyvatele. V hlavní budově jsme snížili počet lůžek na pokojích. Přestanou fungovat šestilůžkové pokoje. Naopak vzniklo devět dvoulůžkových pokojů, z nichž šest má sociální zařízení u pokoje,” uvedla Kapitančiková.


Objekt má dále opravené rozvody vody, elektřiny a také nový výtah. “Upravili jsme i venkovní prostor s travnatými plochami pro smysluplné využití volného času,” poznamenala mluvčí.


Domov pro seniory v Hostimi je domovem se zvláštním režimem. “Organizace usiluje o klidný pobyt uživatelů se syndromem demence a Alzheimerovou chorobou,” doplnila Kapitančiková.


Jihomoravský kraj zřizuje 27 příspěvkových organizací sociálních služeb. Z toho 16 jsou domovy pro seniory. Jen v letošním roce kraj vynaložil peníze pro desítku z nich. Za 50 milionů se kromě Hostimi dočkal například vzniku chráněného bydlení ve Vyškově Habrovanský zámek, stavebních úprav domov ve Skalici, zateplení objekt v Zastávce, revitalizace parku a úprav sociálního zařízení Domov Hvězda a rekonstrukce koupelen zařízení v Černé Hoře.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..