Karlovarský kraj modernizuje domov pro seniory v Chebu

Srp 12 2014

Karlovarský kraj dokončuje rozsáhlou obnovu budovy Domova seniorů Skalka v Chebu. Kraj začals přestavbou v lednu, v srpnu skončí stavební práce, v září se bude instalovat nový výtah. Opravy přijdou na víc než 20 milionů korun, hejtmanství zároveň připravuje rekonstrukci vnitřních prostor domova. Informuje o tom kraj.


Skalka poskytuje podporu seniorům, kteří jsou těžce nebo úplně závislí na pomoci dalších lidí. Kapacita domova je 115 klientů. “Karlovarský kraj uvolnil finanční prostředky ve výši více než 16 milionů korun na zateplení budovy a výměnu oken a dveří. Dalších sedm milionů korun z krajského rozpočtu šlo na přístavbu výtahu,” uvedl hejtmanův náměstek Miloslav Čermák (ČSSD). Na zateplení přispěl čtyřmi miliony korun také stát. Nová okna a zateplení uspoří náklady na vytápění, přistavěný prostorný výtah umožní v osmipodlažní budově převážení klientů i na lůžku.


Po dokončení stavebních prací se ještě upraví venkovní prostor před vstupem. “Travnatá plocha, kde se nacházejí staré lavičky, bude nově vydlážděna, lavičky budou nahrazeny novými a nad nimi vyroste pergola, která bude seniorům v letních dnech poskytovat stín. Vše bude osázeno keři a květinami,” popsala ředitelka zařízení Radka Müllerová.


Hejtmanství podle Čermáka zároveň zpracovává projektovou dokumentaci pro rekonstrukci vnitřních prostor. Při ní se vymění všechny instalace, v bytech klientů by mělo být nahrazeno bytové jádro prostornou koupelnou. Kompletní rekonstrukce čeká kuchyni a společné prostory domova. K jídelně by měla být přistavěna zimní zahrada, uvedl Čermák.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..