Když se stěhujeme do menšího bytu

Úno 16 2018

Kdo se přesouvá z prostorného bytu nebo domu do menšího bytu nebo do pečovatelského domu, měl by si zvyknout na určitá omezení. Zažili jste asi už ten pocit, že váš dům nebo byt je vlastně pro vás příliš velký a příliš náročný na péči a úklid? A přesto se neradi zaobíráte myšlenkou, že byste vaše důvěrné místo opustili? Stěhování znamená totiž v každé etapě života zlom. Představuje to, že se neodvratně odlučujeme od věcí, která nás dlouhá léta obklopovala a jsme s nimi nějak spojeni. Na druhou stranu má stěhování do nového i své výhody. Jít do menšího znamená jednodušší údržbu i stehovani mensi bytúklid. Pokud jste byli zvyklí hostit velké skupiny známých a přátel, tahle „povinnost“ vám v menším bytě odpadne. Možná, že se přesunujete do centra města, kde to budete mít blíže na nákupy…

Odstraňte při stěhování to nepotřebné

Hlavní otázka zní. Co skutečně potřebuji a na čem jsem závislý nebo závislá? Představte si, že je váš dům v plamenech a vy si musíte rychle vybrat to, co opravdu potřebujete nebo nechcete o to přijít. I když to může znít jako příliš tvrdá rada, celý proces rozhodování, co vzít a co ponechat, vám pak stěhování může usnadnit. Radši si vezmete fotoalba s rodinnými fotkami než staré knihy a časopisy, které už jste beztak léta plánovali odnést do knihovny. Oblečení, které vám nepasuje nebo se vám nelíbí, můžete klidně bez okolků vyhodit. Zkrátka přemýšlejte o tom hlavním pro váš nový domov. Menší byt by neměl být zaskladněn zbytečnostmi, jinak působí velmi stísněně. Stěhování rovněž znamená úklid. Zbavíte se a vyhodíte věci, které už stejně dlouho nepoužíváte nebo je věnujete známým a příbuzným, kteří z nich mohou mít ještě užitek. Vyhodíte staré věci nebo zařízení, která jsou beztak nefunkční a už jen leží ve sklepě jako staré harampádí.

Vyberte, na čem se vám sedí nejpohodlněji

Zeptejte se sami sebe. Na čem se mi sedí nejpohodlněji? Rozhodněte se pro pevné čalouněné křeslo, z kterého člověk může lehce vstát, než pro měkkou pohovku. Pokud je křeslo opatřeno kolečky, dá se s ním i lehce hýbat. Není žádný hřích rozdělit velké stěnové příčky na více dílů, tak aby se vám lépe umístili v novém obydlí. Využívejte v novém bytě různých zákoutí, do kterých se dá hodně věcí schovat. Tak vypadá vaše obydlí stále jako poklizené. Máte různé kusy nábytku – komodu, psací stůl a další a jsou pro vás srdeční záležitostí? Vezměte si je s sebou a vyberte pro ně v novém bytě krásné místo.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..