Klienti havířovského SeniorCentra si vychutnávají večeři jako v luxusní restauraci

Úno 14 2020

Slavnostní večeři se svými blízkými jako v té nejlepší restauraci si mohli užít i senioři ze SeneCura SeniorCentra Havířov. Domovy pro seniory SeneCura totiž každoročně pořádají „Večeři při svíčkách“, oblíbené posezení pro klienty a jejich rodiny s gastronomickým zážitkem. Smyslem tohoto programu je, aby klienti mohli opět zažít ten krásný pocit být hostiteli a pozvat na večeři své blízké i v situaci, kdy jim jejich zdravotní stav již neumožňuje navštívit restauraci mimo domov. 

„Program Večeře při svíčkách organizujeme pro obyvatele našeho SeniorCentra, aby mohli pobýt v atmosféře luxusní restaurace se svými blízkými jako za starých časů a vychutnat si několikachodové slavnostní menu. Pro naše klienty je to velký emoční zážitek, ke kterému se pak v myšlenkách rádi vrací. Jde o jeden z unikátních programů pro naše klienty, který probíhá ve všech 15 domovech SeneCura v České republice,“ říká Roman Bigaj, ředitel SeneCura SeniorCentra Havířov.

Poslední Večeře při svíčkách se zúčastnili i klienti domova, paní Lančová a manželé Chvostkovi, kteří jsou mezi sebou spjati rodinnými vztahy. „Jsme opravdu nadšení. Bylo úžasné, že nám personál vyšel vstříc a mohli jsme stolovat celá rodina dohromady. Moc jsme si užili atmosféru i výborné jídlo, které nám kuchaři připravili. Jako vzpomínku na krásný večer jsme si odnesli společnou fotografii, která nám teď zdobí pokoj a připomíná krásné chvíle s rodinou,“ shrnula nezapomenutelný večer paní Lančová.

Šéfkuchařka SeniorCentra Havířov Monika Stárková a její tým si pro Večeři při svíčkách připravili lahodné pokrmy. „Na slavností tabuli jsme našim klientům připravili předkrm v podobě pečené paštiky s jatýrky a nakládanými houbami, bramborovo chřestový krém s lanýžovým olejem, jako hlavní chod pečenou jelení kýtu s omáčkou z lesního ovoce a bramborovo-dýňovým pyré a na závěr kakaový řez s ovocem, hoblinkami čokolády a vanilkovou omáčkou. Menu bylo doplněno bílým či červeným vínem, a protože náš kraj holduje hlavně pivu, bylo v nabídce v alkoholické i nealkoholické podobě,“ popisuje Monika Stárková.

Klientům domova se personál SeniorCentra snaží i v novém roce co nejvíce přiblížit předchozí život a aktivizovat je prostřednictvím oblíbených činností. V jarních měsících proběhnou aktivity spojené s vítáním jara, Velikonocemi a pálením čarodějnic, na konci léta se opět uskuteční oblíbená Zahradní slavnost plná veselí a bohatého programu. Během celého roku budou probíhat společenské a kulturní události, dostupné i návštěvníkům z řady veřejnosti, a také si každý z klientů užije své roční přání, tedy splnění touhy nebo snu, na který se může těšit.

_________________________________________________________________________________________

SeneCura SeniorCentrum Havířov nabízí sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (zaměřený na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Svým klientům zajišťují péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Ošetřovatelský koncept SeneCura znamená komplexní péči se zapojením životního příběhu, individuálních potřeb a zvyklostí klienta. Cílem SeniorCenter SeneCura je stát se komunitními centry v daných lokalitách a maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, dobrovolníků a veřejných orgánů. Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci, inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří.

 

Kontakt: 4JAN PR, Jana Barčáková, tel.: 603 820 382, jana.barcakova@4jan.cz

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.