Kolín dokončil rekonstrukci domova důchodců

Srp 28 2014

ČTK – Kolín dnes slavnostně ukončil rekonstrukci městského domova důchodců. Náklady na zateplení fasády, úpravu zahrady nebo práce v interiéru se za uplynulé čtyři roky pohybovaly kolem 20 milionů korun, část zaplatila dotace z evropských fondů.


V kolínském domově důchodců má nyní všech 80 klientů elektrické polohovací postele, zrekonstruovala se sociální zařízení, elektrické rozvody nebo topná soustava. Senioři mají k dispozici upravenou zahradu s altánem a několika možnostmi posezení. “Od začátku července máme také vrátného, protože se tady objevovali cizí lidé,” řekla ČTK ředitelka domova Ivana Nováková. Do budoucna se podle ní plánuje ještě úprava společných prostor a chodeb.


“Mým přáním by bylo domov důchodců do budoucna rozšířit do půdních prostor. Ty by mohly sloužit jako denní stacionář, pro krátkodobé pobyty nebo jinou formu pomoci,” uvedl místostarosta Tomáš Růžička (Kolíňáci).


Kolín dnes ukončil také zateplení Mateřské školy Chelčického za devět milionů korun, většinu zaplatily evropské fondy. Podle starosty Víta Rakušana (Změna pro Kolín) město od roku 2010 investovalo do oprav a dalších akcí přibližně 240 milionů korun z dotačních prostředků.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..