Malí pomocníci pro starší věk – pohyb

Říj 04 2020

Osvětlení na chodítko

V tmavých chodbách nebo v rychle přicházejícím soumraku zimního večera vidíme lépe než jsme viděni. Aby nás bylo dostatečně vidět i za snížené viditelnosti, pomohou nám LED světla nebo odrazová světla k uchycení na konstrukci chodítka.

Ideální je takové osvětlení pro starší lidi, kteří chtějí mít větší sebejistotu při pohybu na ulici.

 

Pedálová pomůcka

Vsedě dopřáváme pohyb našim kloubům a mobilizujeme je. Pedálová pomůcka je ideální tréninkové zařízení na doma. Kdo šlape do pedálů, posiluje svalstvo a stará se to, aby se do kloubní chrupavky dostal dostatek živin.

Ideální je pro všechny, kteří chtějí rádi doma trénovat vsedě.

Je třeba dbát na to, aby disponoval pedálová pomůcka stabilním rámem, aby neklouzala po podlaze a stála pevně. Výše odporu při šlapání by měla být volně nastavitelná po jednom stupni. Kdo ještě na pedálové pomůcce netrénoval, měl by se rovněž poradit se svým lékařem, jaká zátěž je pro něj vhodná a smysluplná. Zakoupit ZDE.

 

Zádová opěrka na chodítko neboli rolátor

Posadit se a přitom se uvolněně opřít o zádovou opěrku. Existují rolátory, které jsou takovou opěrkou vybaveny už v základní výbavě.

Ideální je zádová opěrka pro všechny, kteří si chtějí vylepšit výbavu svého chodítka.

Je vždy důležité zvážit, která opěrka pasuje na které chodítko. To mohu vyřešit tím, že zakoupím rovnou chodítko, které už opěrkou disponuje. Opěrka musí být pohodlná a dobře polstrovaná. Zakoupit ZDE.

 

Stolní držák na berle

Předchází nebezpečnému zakopnutí. Berle loketní nebo podpažní jsou díky tomuto nástroji dobře uklizeny, uskladněny a připraveny k dalšímu použití. Stačí je pouze správně uchopit a lehce vyjmout z držáku.

Ideální je takový držák pro všechny, kteří často nebo občas potřebují pomůcku při chůzi.

Důležité je vždy vybrat takový držák, který pasuje na průměr berle nebo hole. Pokud je berle umístěná v držáku, mělo by se s ní dát lehce pohybovat.
 

Otočný podsedák

Zda sedíte v autě, na kuchyňské židli nebo v křesle, je vždy příjemné si bez potíží sednout nebo vstát nebo se posadit a znovu vstát. Tuto činnost vám usnadňuje podsedák, který je možné podle potřeby otočit až o 360 stupňů.

Ideální pro všechny, kteří trpí bolestmi závislými na pohybu zad, kolen nebo kyčlí.

Při koupi je dobré se poradit. Je vhodnější plochý podsedák, který se hodí také na sedadlo v autě nebo je lepší vyšší polstrovaný pěnový sedák vhodný spíše pro používání v domácnosti? Otočný podsedák by měl být také vybaven protiskluzovou vrstvou.

 

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..