Malí pomocníci pro starší věk – zábava

Říj 05 2018

Magnetické stolní hry

Člověče, nezlob se, šachy, dáma nebo mlýn. Magnety na hrací ploše nám zaručují, že se kameny nebo hrací figurky po ní nekloužou a nepadají při stání.

Ideální je pro hráče, kterým se třesou ruce nebo mají omezenou pohyblivost malých kloubů ruky. 

Na co si dát pozor? Pro usnadnění hry je důležitý kontrast barev na hracím ploše. Figurky by měly být dostatečně velké a snadno uchopitelné. Důležité je mít dostatečně velkou hrací plochu pro házení kostek, která navíc tlumí hlasitost a zmírňuje odkutálení kostek.

Krabička nebo nosič na oběd

Celý oběd můžeme díky praktickému nosiči přenášet v jedné ruce. Tzv. “obědníky” jsou známé už z dob socialismu. U dnešních je však použit jiný materiál, jsou barevně odlišené. Není to už jen bílá nebo hliníkově stříbrná barva. Dnešní modely lépe tepelně izolují a jsou lehčí. Správná těsnost při přenosu jídla zabraňuje tomu, aby z něj šťáva, omáčka nebo polévka vytekla. Termoboxy z ryzí oceli jsou vhodné tam, kde se jídlo převáží delší dobu a potřebuje být kvůli uchování teploty delší dobu temperováno.

Ideální je pro všechny, kteří hledají alternativu k těžkým nebo křehkým nádobám.

Na co si dát pozor? Nádoby by se měly dát lehce uzavírat, důležitá jsou vysoce kvalitní silikonová těsnění. Ty garantují, že jídlo z boxů opravdu nevyteče.
Outdoorová židlička

Pokud má člověk chuť udělat si v přírodě s přáteli nebo rodinou piknik nebo chce jen sledovat sportovní zápolení svých vnuků na hřišti, nemusí při konzumaci jídla sedět nepohodlně na zemi nebo na tvrdé lavičce. Správné kempingové židličky jsou lehké, skládací a jednoduše se přepravují. K židličce se dá přikurtovat deštník, který chrání před sluncem.

Ideální pro všechny, kteří potřebují šetřit záda a kolena nebo i celé tělo.

Na co si dát pozor? Před koupí si sezení v židličce sami otestujte. Pro snadný přenos je židlička vybavena pásem nebo řemenem, který se jednoduše hodí přes rameno.

Batoh na piknik

Talíře, příbory, prkénko na krájení a sklenice z nerozbytné umělé hmoty naskládáme pohodlně do jednoho batohu. Každý jídelní předmět zde má své místo. Řemínky a přihrádky se starají o to, že při nošení nic neklouže, neprokluzuje a nesmeká se. Tepelně izolované batohy dokáží potraviny vhodně temperovat.

Ideální pro kempaře a ty, kteří rádi konzumují jídlo pod širým nebem.

Na co si dát pozor? Trvanlivý materiál s dostatečnou nosností. Některé modely nabízejí nádobí z vysoce kvalitní ryzí oceli.

Háček na háčkování

Háčky, které mají silnější a ergonomický úchop usnadňují práci a předcházejí rychlé únavě a bolestem ruky. Existují háčky s různým průměrem.

Pro seniory je ideální silnější háček, tam kde už nejsou schopni vzít tenký háček do rukou.

Na co si dát pozor? Praktický je protiskluzový úchop, který se dobře hodí do holé ruky. Vybrat můžeme háček zakřivený nebo rovný, s nopky nebo bez.

XXL domino

Oblíbená zábava, ovšem někdy jsou hrací kameny příliš malé. Proto se dobře uplatní XXL domino. Hrací kameny jsou téměř dvakrát větší. Zvlášť dobře se hraje s hracími kameny ze dřeva nebo plastu, které mají dobře hmatatelné body určující hodnotu kamene.

Ideální pro lidi s omezením zraku nebo pro slepé.

Dbejte, aby hrací kameny měly dostatečný kontrast a dobře hmatatelné body na kamenech.

 

 

Zpracováno podle S. Ratgeber

Foto: Shutterstock

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.