Jak mohou pokojové květiny zlepšit klima v místnosti

Bře 22 2018

Rostliny nejsou pouze ozdobou našich pokojů, ale mohou se stát také prospěšnými pro klima našeho prostředí a pro naše zdraví. Když umístíte do svého domu nebo bytu pár rostlin, budou zde plnit doslova funkci zelených plic. Ten, kdo pěstuje ve svém obydlí zeleň, zvyšuje tak zcela přirozeným způsobem vlhkost vzduchu v místnosti. Rostliny odevzdávají do svého okolí přes své póry na spodní straně listu kyslík a vlhkost. Vlhkosti prospívají především lopatkovce a kapradiny. Ty jsou zvláštěsenior and room plants žíznivé a fungují jako výborné pohlcovače škodlivých imisí, jako například formaldehydu.
Ochrana před viry v dýchacích cestách

Tento příznivý efekt dokonce chrání v zimě před rýmou a kašlem. Příliš suchý vzduch ve vytopené místnosti dráždí dýchací cesty a ty se stávají daleko náchylnější k virům, jež jsou původci nachlazení a nemocí dýchacích cest. Lidé, kteří se léčí s chronickými chorobami plic a dýchacích cest, mají pocit, že se jim v prostředí domácí zeleně dýchá snadněji, zkrátka lépe. Velice oblíbené dracény, fíkusy a další pokojové rostliny dokážou prospívat ještě mnohem více. Navazují na sebe prach a filtrují škodlivé látky ze vzduchu, tlumí také hluk, snižují podráždění očí a bolest hlavy. Mají i své relaxační a estetické účinky. Dracéna je navíc nenáročná na údržbu a zájem budí i svým exotickým vzhledem.

S péčí o pokojové rostliny v rozumné míře

Pokojové rostliny bychom měli vybírat také podle toho, jak jsou odolné vůči škůdcům a náročné na pěstování. Pár velkých rostli už je dostatečných pro zlepšení klimatu v místnosti. O svěží vzduch se starají především rostliny s velkými, zelenými listy. Důležité je pravidelně osvobozovat od pylu. S péčí o rostliny by to člověk ovšem neměl přehánět. V příliš vlhké půdě vzniká rychle plíseň, která vypadá nejen ošklivě. Vnikají-li totiž spóry plísní do vzduchu, škodí to hlavně alergikům.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..