Pár tipů pro péči o místo posledního odpočinku

Kvě 22 2017

To jak krásné a upravené je místo posledního odpočinku prozrazuje, jak hodně pro nás znamenala osoba, která nás opustila a jak moc ji postrádáme. Hrob, o který se staráme, nemusí vypadat nevalně a zanedbaně. Náklady na péči o hrob se skládají především z takzvané měnící se výsadby, která potřebuje být během roku znovu obnovena. Řešením jsou keříky a dřeviny nenáročné na péči, které mohou zůstat na hrobě po celý rok.

Kombinujte stále zelené dřeviny a květiny

Rozdíl je ten, že dřeviny nekvetou, jsou ale po celý rok stále zelené. Keře naproti tomu mají většinou krásnější květy, flowers on the grave-cropodumírají proto na podzim a vypučí teprve znovu na jaře. Ideální je proto na hrobě kombinovat, aby hrob nevypadal v zimě chladně. Nízkorostoucí trávy a kapradiny jsou stále zelené a představují účinnou dekoraci hrobu. Pro snadno udržovaný hrob je kromě toho důležité, aby na něm nebyla vidět žádná holá zemina. Doporučuje se proto zasadit tzv. půdopokryvné rostliny. Plevel nemá šanci vyrůst a půda drží lépe vlhkost.

Mnoho klasických zahradních rostlin nejsou pro hrob vhodné, protože potřebují náročnou péči a vyznačují se intenzívním růstem. Při koupi by si měl člověk nechat poradit, nejlépe v hřbitovním zahradnictví. Nejlepší je do obchodu přinést obrázek hrobu.

Jaké barvy na hrob

Vyšší rostliny patří do zadní části hrobu, nižší rostliny dopředu. U stojícího náhrobního kamene by neměly rostliny sahat výše než samotný kámen. Při aranžování květin na hrob se mohou je možné je řadit nepravidelně nebo například do tvaru srdce. Do stínu patří rostliny se světlými okvětními lístky jako je bílá nebo žlutá. Na slunci by měly být vystaveny tmavší barvy jako fialová nebo tmavě červená. Jinak je barevný výběr věcí vkusu, který je u každého rozdílný. Mnozí lidé vybírají na hrob oblíbené barvy nebožtíků.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/penzista.net/wp-includes/comment.php on line 981
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..