Pět tipů pro bezpečí v koupelně pro seniory

Bře 27 2017

Čím více místa, tím více volnosti při pohybu. To zvláště platí pro malé u malých koupelen. Zvláště, když je potřebný vstup a pohyb s rolátorem nebo invalidním vozíkem.  Kdo má nedostatek místa, může si místo opatřit. Například tím, že odstraní nevyužitou koupelnovou vanu nebo pračku přesídlí do kuchyně.

Mít zajištěnou sprchu

bezpeci senior koupelna

Pro koupelnu užívanou seniory platí, že čím více místa, tím více volnosti při pohybu

Vstup do sprchy musí být volný a dostatečně vysoký. Nesmí se stát překážkou nebo důvodem k zakopávání. Vhodnější je sprchovací místo v úrovni podlahy. Důležité je ve sprše stát a přitom se pohodlně namydlit od hlavy až k patám. podporuje dobrou rovnováhu, které bývá ve vyšším věku často nedostatek. Pokud je stání omezeno, pak pomohou různé podnožky nebo sedátka do sprchy. Úchopy nebo madla na stranách sprchového koutu ulehčují pohyb při stání nebo vstávání.

Pomoc pro koupání

Pro koupelnové vany jsou vhodná pomocná držadla nebo různé sedáky do vany. Proto se více uplatňují i sedákové vany. Pro snazší přístup jsou vhodné koupelnové vany s dvířky nebo vanovými zdviháky, které pomáhají při pohybu ve vaně.

Jak si vybrat dlaždice

Nechte si při výběru dlaždic poradit. Existují kluzké a méně kluzké verze. Vhodné jsou protiskluzné dlaždice zabraňující sklouznutí nebo především nebezpečnému pádu. Dlaždice s hrubým povrchem jsou méně kluzké. U malých dlaždic je méně spár, které snižují riziko skluzu při pohybu.

Nasazovací madlo na vanu 566

Volný přístup k oknu

V koupelně se musí často větrat. Okno proto musí být snadno dosažitelné. Před okny by se nemělo umísťovat nic složitého a skladného. Rozhodně by před nebo pod oknem neměla být vana.

 

Autor: -jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..