První kolo očkování proti koronaviru proběhlo ve většině domovů SeneCura

Úno 09 2021

Během ledna proběhlo ve většině domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem SeneCura 1. kolo bezplatného očkování proti COVID-19, o které byl velký zájem. Naočkováno bylo přes 520 zaměstnanců a téměř 940 klientů, kterým to dovolil jejich zdravotní stav. 2. kolo začalo hned zkraje února.

„Kromě domova v Chrudimi, kde ještě čekáme na termíny od kraje, a Kolína, kde byli prozatím naočkovaní jen zaměstnanci, jsme stihli naočkovat všechny zájemce v našich 13 SeniorCentrech. Z řad zaměstnanců evidujeme zhruba 50% zájem o dobrovolné očkování, klienti se chtějí nechat očkovat téměř všichni. Vakcínu nedostali jen ti, u kterých to nebylo z důvodu zdravotního stavu či karantény možné,“ uvedla Věra Husáková, provozní ředitelka společnosti SeneCura. Celkem má společnost SeneCura tisíc zaměstnanců a přibližně 1 400 klientů.

Vakcína je zatím velmi dobře snášena a nevyskytly se žádné vážné vedlejší účinky. Během ledna přijely do některých domovů SeneCura mobilní očkovací týmy ze zdravotnických zařízení s veškerým vybavením k vakcinaci a nutné administrativě. V jiných SeniorCentrech očkování aplikoval nasmlouvaný praktický lékař. Pokud někdy zdravotnické potřeby jako jehly, dezinfekce a ochranné pomůcky nebyly součástí dodávek s vakcínou, zajistily si je domovy samy. Obdobným způsobem bude probíhat i 2. kolo, které je naplánováno postupně v jednotlivých domovech zatím od 1. do 17. února.

Také zkušenosti z Rakouska, kde SeneCura provozuje 60 domovů pro seniory, potvrzují velký zájem o očkování. První kolo již proběhlo a přeočkování je právě v běhu. V únoru a březnu budou mít možnost dostat vakcínu také ti, u kterých to v lednu nebylo možné. „Zájem o vakcínu z řad klientů je absolutní, u zaměstnanců dosahuje 90 %. Ochota nechat se očkovat vzrostla po prvním kole, kdy všichni viděli, že je velmi dobře snášena,“ uvedla Katrin Gastgeb, ředitelka pro komunikaci SeneCura v Rakousku.

Pro podporu informovanosti rodin klientů i zaměstnanců spustila společnost webové stránky www.senecura.cz/ockovani/, kde lze najít dostupné údaje o vakcíně, očkování a odpovědi na často kladené otázky. Součástí vlastní informační kampaně jsou i tištěné materiály a plakáty vylepené na chodbách SeniorCenter. Na všech domovech také probíhala interní školení zaměstnanců (se zaměřením na přímou péči) o problematice očkování, postupu, přínosu a rizicích včetně prostoru na zodpovědění veškerých otázek s ním spojených.

O SeneCura

Společnost SeneCura je s více než 2 000 lůžky největší nestátní poskytovatel pobytových sociálních služeb v České republice. Ve svých 15 SeniorCentrech nabízí pobytové sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. V některých SeniorCentrech nabízí i pobytovou odlehčovací službu a seniorské apartmány. Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci, inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří. Domovy SeneCura patří do rakouské skupiny, která je se
7 500 lůžky a 84 zařízeními předním poskytovatelem sociální a zdravotní péče v Rakousku. www.senecura.cz

 

Kontakt: 4JAN PR, Jana Barčáková, tel.: 603 820 382, jana.barcakova@4jan.cz
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.