V Praze 6 vznikne domov pro seniory z divadelní branže

Zář 13 2014

ČTK – V Praze 6 nedaleko Vítězného náměstí vznikne dům pro seniory, který bude sloužit mimo jiné i lidem z divadelní a hudební branže. Žádost městské části o svěření budovy ve čtvrtek vyslyšelo pražské zastupitelstvo. Informovala dnes starostka Marie Kousalíková (ODS). Projekt vznikne ve spolupráci s Nadací Charty 77.


Nadace a radnice před časem uzavřely memorandum, v němž se nadace zavázala sehnat peníze na rekonstrukci domu, městská část pak zajistit jeho provoz. V budově, která do loňského roku sloužila jako Domov pro seniory Elišky Purkyňové, vznikne 80 lůžek pro seniory.


” Polovina kapacity bude využívána Nadací Charty 77 pro seniory, kteří v aktivním věku působili v oblasti kultury, a druhá polovina městskou částí,” uvedla starostka. “Je řada významných umělců, kteří nemají kde strávit pokojné stáří. Právě pro ně bude Dům čtyř múz určen,” řekla nedávno na dotaz ČTK ředitelka nadace Božena Jirků.


Dům pro seniory nebude sloužit pouze pro ubytování a volnočasové aktivity. Zahrnovat bude i poradenskou činnost v oblasti sociální, zdravotní a právní.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..