Výstava děl klientů „Políbení múzou“ zdobí olomoucké SeniorCentrum SeneCura

Dub 26 2021

Unikátní vernisáž obrazů, jejichž autory jsou samotní klienti domova pro seniory, představila celkem jedenáct uměleckých děl s názvy jako Promarněná naděje, Kouzlo okamžiku, Nadechni se či Kávový dýchánek. Obrazy budou zdobit prostory domova a jejich autoři se těší, až bude výstava otevřena také veřejnosti. 

„Již delší dobu jsme přemýšleli, jak zvelebit interiér našeho domova, konkrétně dlouhou spojovací chodbu mezi dvěma budovami. Oslovili jsme tedy naše klienty, kteří se s velkým zápalem a citem pustili do práce,“ řekla Lenka Bazgerová, vedoucí aktivizační pracovnice SeneCura SeniorCentra Olomouc. Hlavním cílem bylo vytvořit obrazy pomocí různých výtvarných technik, takže ke slovu přišly houbičky na nádobí, stará bublinková fólie, lepicí páska či vatové tyčinky, ale hlavně ruce a prsty umělců.

Postupně vzniklo jedenáct uměleckých děl, která byla nainstalována a slavnostně představena všem obyvatelům domova včetně personálu. „Překvapila jsem sama sebe, co jsem dokázala,“ uvedla paní Soňa Kosíková a další klientka, paní docentka Helena Fingerová, říká: „Úžasně jsem se při tvorbě uvolnila a přišla na jiné myšlenky.“ Na slavnostní vernisáži se totiž po úvodním slově ředitele domova Vítězslava Rychlého všichni umělci vyjádřili k postupům své tvorby. Ostatní účastníci byli ohromeni a mnozí až dojati tím, co klienti dokázali vytvořit. „Moc se těšíme na okamžik, kdy se náš domov otevře všem lidem, kteří budou moci tuto ojedinělou výstavu spatřit na vlastní oči,“ doplnila Lenka Bazgerová.

 

SeneCura SeniorCentrum Olomouc s kapacitou 112 lůžek nabízí sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (zaměřený na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či demencí). Cílem SeniorCenter SeneCura je stát se komunitními centry v daných lokalitách a maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, dobrovolníků a veřejných orgánů. Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci, inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří. SeneCura je největší nestátní poskytovatel pobytových sociálních služeb v Česku, aktuálně provozuje 16 SeniorCenter a další jsou ve výstavbě.
Kontakt: 4JAN PR, Jana Barčáková, tel.: 603 820 382, jana.barcakova@4jan.cz
Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.