I v roce 2017 je potřeba si dávat pozor na některé podvodné praktiky při půjčování peněz

Říj 18 2017

Bez peněz se v dnešní době neobejdeme a jejich nedostatek často řešíme různými typy půjček.  I přesto, že vstoupil v prosinci 2016 v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru, najde se stále celá řada podvodníků.

Nejčastější podvodné praktiky a jak se jim vyhnout

 

Zaplacení poplatku předem

Mezi nejčastější  a dá se říci i nejoblíbenější praktiky patří zaplacení poplatku předem. Poskytovatel půjčky po vás žádá uhrazení poplatku či tzv. jistiny nebo kauce předem na účet nebo v hotovosti dříve, než vám půjčku poskytne. Pokud tento poplatek zaplatíte, máte 100% šanci, že se půjčky nedočkáte.

Sjednání úvěru telefonicky

Další podvodnou praktikou je nutnost sjednat si konkrétní půjčku telefonicky, kdy zavoláte na uvedené číslo,

zdroj: fotolia

zdroj: fotolia

abyste si půjčku domluvili, ale během hovoru jste přesměrováni na placenou linku. Jeden hovor vás může stát několik stovek či dokonce tisíc korun.

Podepsání smlouvy o zprostředkování

Další oblíbenou podvodnou praktikou je nutnost podepsat smlouvu o zprostředkování nebo finanční analýze a poradenství, když si chcete půjčit u nebankovního poskytovatele. Při sjednání půjčky pak musíte hradit nejrůznější poplatky a částky. I zde platí, že tyto peníze už neuvidíte a jsou naprosto zbytečné.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Další praktikou je půjčka se zástavou nemovitosti od nebankovní společnosti. Zde je potřeba dávat pozor na obchodní podmínky. Mnohé nepoctivé společnosti mají ve smlouvě neúměrně vysoké poplatky. Často čekají na to, že klient nemá na splátku. Pak dojde k navýšení částek, exekuci a zabavení nemovitosti. Kvůli pár tisícům můžete přijít o hodnotný majetek. Pokud potřebujete půjčku či americkou hypotéku, obraťte se vždy na solidní společnosti.

Jak se vyhnout podvodným půjčkám?

Jedním ze způsobů, jak se vyhnout na 100% podvodným půjčkám, je využívat důvěryhodné půjčky a služby obchodních zástupců. Další možností je  použít srovnání půjček online, které je zdarma a nezávazné. Když už si musíte půjčit, tak nejlepším řešením je bankovní půjčka. Ta je skutečně mírným či nulovým rizikem, pokud se nenecháte nalákat na líbivou reklamu. V případě, že chcete nebankovní půjčku, pak zvolte ověřenou, s dostupnou historií. Na internetu si vyhledejte dostupné recenze, existuje také černá listina podvodných půjček.

On-line srovnání půjček

Podvodným půjčkám můžete také předejít tím, že budete používat online srovnání.  Online srovnání vám přinese nejen nejlevnější nabídky půjček, ale také budete mít jistotu, že nenaletíte podvodníkům. Srovnání půjček zahrnuje pouze nabídky od ověřených poskytovatelů, kteří mají doložitelnou historii, dobré recenze. Srovnání trvá pár minut a ve finále vám ušetří nejen nemalé peníze, ale také mnoho starostí.

Naletěli jste?

Stali jste se obětí podvodné půjčky? Jedním z řešení je podání hromadné žaloby. Pokud najdete informaci o tom, že je více poškozených? Můžete podat nebo se přidat k hromadné žalobě. Rovněž můžete napsat na stránkách černých listin recenzi, pomůžete tak předejít dalšímu okrádání lidí. Pokud máte o dané půjčce pochybnosti, rovnou se ji vyhněte a hledejte raději déle.

Zásady bezpečného půjčování

Nezapomeňte dodržovat zásady bezpečného půjčování:

  • nepůjčujte si, pokud jste v majetkové či finanční tísni
  • smlouva uzavřená na dálku má stejnou váhu jako papírová smlouva
  • poskytovatele půjčky si vždy ověřte
  • zjistěte si recenze na internetu
  • neplaťte nic předem
  • nevolejte na drahé linky a čísla začínající 900
  • používejte on-line srovnání
  • vždy si přečtěte smlouvu, obchodní podmínky a to především drobné písmo

 

 

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..