Luxusní rolátor

Úno 03 2011

S vyšší úrovní poskytovaného komfortu přichází luxusní rolátor. Je vybaven polstrovanou poduškou na sezení. Tento typ rolátoru je proto vhodný pro dlouhodobější užití, kdy chce během přesunu uživatel odpočívat na sedačce. Rolátor je vybaven koly, která jsou vhodná pro venkovní použití i uvnitř místnosti. Rolátor je opatřen velkým košíkem vhodným na větší nákupy. Luxusní rolátory nejsou určeny pro osoby s nadváhou. Lékař by měl rozhodnout, zdali tento typ rolátoru je vhodný pro vybraného pacienta a jemu odpovídající tělesné konstrukci.

Aby se uživatel cítil s rolátory co nejpohodlněji a přinesly mu co nejlepší službu, používají několik typů rolátorů během dne podle své aktuální aktivity a potřeby.

Pro pacienty s omezenou pohyblivostí slouží i jednodušší zdravotní pomůcky usnadňující pohyb. Mezi ně patří kozičky a chodítka. Kozičky jsou duralové, skládací a mají nastavitelnou výšku.

Chodítka slouží pro osoby se sníženou hybností dolních končetin nebo sníženou stabilitou. Vybírají se podle toho, kde mají být používána, zdali pouze doma nebo i např. na nákupy. Jejich konstrukce je vyrobena z duralových trubek, takže jsou pevné, ale zároveň lehké. Chodítka jsou buď pevná, kdy při každém pohybu vpřed, uživatel chodítko poponese, a nebo pohyblivá, kdy se chodítko posune v rozsahu jednoho kroku vpřed. Chodítka mohou být také podpažní, s oporou po ruce, nebo opatřena kolečky. Známe i chodítka typu U2 nebo U2A. Chodítko U2 je vhodné do interiéru, pro nácvik chůze. Má výškově nastavitelné opěrky, které je možné i rozšířit. U typu U2A jsou madla s loketními opěrkami umístěná vpředu.


Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..