Nákupní servis pro seniory

Led 29 2011

Nakupování na celý týden patří mezi ty činnosti, které ve své všední samozřejmosti jakoby zmizí. Funguje to nejlépe do doby než vás nákup, který nezbytně potřebujete, začne štvát. Pro staré lidi se může nakupování z více důvodu stát překážkou, na které ztroskotává nezávislost každodenního života v okolí, na které jsme zvyklí. Člověk by mohl namítat, že senioři používají k nakupování automobil a že v těsné blízkosti nákupní center je k dispozici mnoho parkovacích míst. Námitka je na místě, je ovšem zaměřena pouze na část tohoto problému neboť i senior, který nakupuje se svým autem, musí zboží přeložit z nákupního vozíku do auta a doma z auta do svého bytu.  Pokud se byt nachází ve vyšších patrech a není zde výtah, je nezbytné nákup odtahat. V takovém případě, aby si senior pronajal stěhováka.

Do schodů se těžko stoupá a lehce se z nich padá

Počet seniorů stoupá. Senioři chtějí žít autonomně, pokud možno co nejdéle v prostředí, na které jsou zvyklí. Nákupní možnosti se ale soustředí stále více na několik zón v okolí města. Dětí nebo ostatní příbuzní, kteří by mohli nabídnout jistou pomoc, žijí na vzdálených místech. Kontakt se sousedy je v nejlepším případě kyprý nebo se člověk nechce touto pohotovostní službou namáhat, přesně podle mota: „Člověk sám nikdy neví, kdy skutečně potřebuje pomoc…“

Nákupní servis pro seniory proto nabízí úlevu od namáhavé tělesné činnosti. V České republice, konkrétně v Praze, poskytuje donášku obědů nebo nákupů společnost Home senior. Výčet služeb, které je společnost schopna poskytnout seniorů, je poměrně široký.

Objednání a dodání

Samotná nákupní služba začíná odesláním nákupního seznamu společně s finanční zálohou za nákup a následně je klientovi dodán nákup dle seznamu společně s penězi nazpátek. Podle poskytovatele služeb mohou být služby zaplaceny později.

Nákup s doprovodem

Vedle této komplexní služby je částečně nabízena i služba „doprovodu při nákupu“. V tomto případě doprovází pomocník nakupujícího seniora a obsluhuje ho jako nosič tašek – je to jedním z úkolů, který v mladších letech normálně vykonával a byl převzat manželem. Výhodou zde ovšem je, že fakticky obsluhující zaručí a pomůže vybrat seniorovi v obchodě přesně ty potraviny, které potřebuje nakoupit. V tomto případě je pro seniora důležité, že samotný akt nakupování se pro něj stává společenským zážitkem, kdy vychází z domu a vyjde mezi lidi.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..