Péče o čistotu v domácnosti s osobou v domácí péči

Dub 25 2015

Je v takovém případě nutné dodržovat určitá speciální hygienická pravidla a jak čistý musíbýt pokoj takové osoby? Čistota je v takovém případě pochopitelně důležitá, ale o tzv. klinickou čistotu se jednat nemusí. V mnoha případech se někdy pečující osoby o čistotu starají příliš mnoho. Pro čištění nábytku v pokoji s ležící osobou stačí zpravidla běžný domácí prostředek a pravidelné čištění pokoje osoby, o kterou se staráme v domácí péči. Oděvy nemocných se mohou skládat před praním do stejného boxu nebo koše, jako oděvy ostatních rodinných příslušníků. Nádobí nepotřebuje rovněž zvláštní zacházení. Hygienickým pravidlem číslo jedna pro domácnost, v které žije člověk vyžadující domácí péči je pravidelné a důkladné mytí rukou. To je totiž nejúčinnější ochrana, jak pro nemocného, tak pro všechny osoby, které se o něho starají.

Pokud si nejste jistí, poraďte se s odborníky

Vhodné je použít rukavice na jedno použití nebo halenu, která se navléká přes hlavu, když vyprazdňujeme obsah moči nebo stolice z bažanta do toaletní mísy. Prostředky s obsahem dezinfekčních látek se hodí používat v denní praxi v případě, že například osoba, o kterou se staráme,  hodně kašle, plive a prská.


Při kontaktu pečující osoby s infekční nemocí nebo otevřenou ránou platí na rozdíl od předchozího přísná hygienická pravidla, o kterých by měl získat přesnější informace od odborníků.  V tomto případě by měla být kontaktní osobou zdravotní sestra nebo domácí lékař.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..