Pomůcky při inkontinenci

Led 29 2011

Inkontinencí moči je označován stav, při němž člověk není schopen sám vědomě regulovat odchod moči nebo stolice z těla. Samovolný únik moči z močové trubice může postihovat jak děti, tak muže i ženy, a to v jakémkoli věku. Ač by se mohlo zdát, že tato porucha ztěžuje život převážně starším lidem, opak je pravdou. Nekontrolovaným únikem moči trpí převážně ženy v produktivním věku. Statistiky hovoří o tom, že například stresovou inkontinencí trpí asi 20% žen ve věku kolem 45 let. K situacím, kdy člověk ztrácí kontrolu při procesu vyprazdňování patří těžké a opakující se porody, těžká fyzická námaha, úrazy mozku a míchy, vyhřezlé meziobratlové ploténky či astma a chronická zácpa.

 

Druhy inkontinence

Existuje několik druhů intenkontinencí. U mužů při zvětšení prostaty, která mechanicky blokuje odtok moči, dochází k samovolnému úniku moči z přetékání. V takovém případě jsou vhodné inkontinentní pomůcky od společnosti Euron. Pod značkou  Micro, Mobi nebo Wings

Jako prevenci při inkontinenci se využívá matracových chráničů. Jedná se o matraci většinou o rozměrech 200×180 cm. Zlepšuje osobní hygienu a udržuje vždy matraci čistou. Ochranný povlak na matraci je prodyšný, má sací schopnost a zároveň je nepromokavý a nepropustný. Chránič je možné vyvařovat, prát v pračce i na 95°C.

Inkontinentní pacient může volit mezi spoustou pomůcek při inkontinenci.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..