Rolátor

Úno 03 2011

Rolator2Existuje několik důvodů, proč můžete potřebovat rolátor pro asistenci při Vašem pohybu. Jedná se o čtyřkolové chodítko, které podporuje osobu při chůzi. Rolátor tlačí osoba před sebou, když jde. Drží se ho po celou dobu chůze, takže nemůže ztratit požadovanou oporu, kterou jí rolátor zabezpečuje po celou dobu pohybu. Na rozdíl od invalidního vozíku, který slouží osobám, jež nemohou používat dolní končetiny, u rolátoru jsou do pohybu nohy zapojeny, ale je nutná opora. Používat rolátor lze z různých důvodů. Lidé, kteří mají nadváhu, používají rolátor k opoře chůze. Velice důležitou pomůckou je u lidí po cévní mozkové příhodě anebo u stavů, kdy došlo k poškození dolních končetin.  Znamená to, že ne každý, kdo používá rolátor, musí mít hendikep, který ho znemožňuje od chůze.

Rotátor je vyroben v několika variacích tak, aby byl přizpůsoben pro různé potřeby. Lékař nebo fyzioterapeut jsou schopni doporučit vhodný typ roládou.

Některé rolátory bývají vybaveny bezpečnými brzdami pro pohodlné zastavení. Pokud si chcete odpočinout, může se pohodlně usadit na sedátko. Když chcete pomocí rolátoru něco odnést, můžete použít připevněný umělohmotný tác, rolátory jsou vybaveny také prostornějším košíkem. Rolátory mají široká kolečka, která se hodí pro všechny povrchy. Pro pohodlnou manipulaci se doporučuje odstranit prahy. Širokou nabídku rolátorů nabízí výrobce Bischoff§Bischoff, kde si vyberete nejpřehlednější nabídku rolátorů na míru.


Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..