S indikátorem hladiny už vodu v hrnečku nepřelijete

Bře 07 2015

Ať už v přítmí kuchyňského koutu, těsně po ranním brzkém vstávání zaléváme kávu, může se nám stát, že vodu přelijeme. Vibrační a zvukový indikátory hladiny tekutiny je také výborným pomocníkem pro osoby slepé nebo zrakově postižené. Indikátor hladiny tekutiny je vytvořen pro domácí užívání především pro osoby slepé nebo s částečným postižením zraku. Prakticky může sloužit, ale i při obtížné manipulaci s vodou, kterou naléváme do nádoby nebo do šálku a lehce můžeme vodu přelít. Slouží k tomu, aby nás vyrozuměl, že je dostatek tekutiny v hrníčku, šálku sklenici nebo jiné nádobě při nalévání. Jeho použití je omezeno pouze na měření hladiny tekutiny pro konzumaci tekutin osob a za žádných okolností by neměl být použit do jakýchkoli nádob pro detekování hladiny jiné než pitné tekutiny.

Informuje o odděleně o dvou různých hladinách tekutiny

Indikátor hladiny tekutiny informuje o dvou úrovních hladiny tekutiny. Pokud naléváte tekutiny do šálku nebo jiné nádoby, první upozornění se ozve, kdy je šálek téměř plný a uslyšíte sekvenci několika pomalých pípnutí a přerušovaných vibrací. Znamená to, že šálek nebo nádoba je téměř plná.

Pokud je tekutina stále nalévána, uslyšíte při druhé úrovni detekování hladiny tekutiny sled rychlejších pípnutí doprovázené nepřerušovanou vibrací. Pokud k tomuto dojde, zastavte nalévání tekutiny do šálku nebo jiné nádoby okamžitě.

Indikátor hladiny tekutiny je sestaven pro vysílání zvukového a vibračního signálu. Je opatřen lithiovou baterií (typ CR2032).

Uchycení na svislé stěně pomocí magnetek

Indikátor je opatřen na zadní straně dvěma kulatými magnety pro přichycení na pevnou vertikální podložku nebo předmět. Na přední straně je indikátor opatřen třemi kovovými hroty, které obsahují po svém obvodu plastové kryty na vrcholku každého hrotu.

Uložení a výměna baterie

Pokud přestává indikátor vysílat zvukové a vibrační signály při detekci hladiny tekutiny, je potřebné vyměnit baterii. Baterie je umístěna v přední části indikátoru na jeho spodní straně. Otočte indikátorem nahoru, takže kovové hroty směřují vzhůru, vsuňte prsty do výběžku na krytu baterie. Po krytu vyklopte baterii ven z indikátoru.

Čistění

Indikátor je možné jemně čistit na povrchu, ale nesmí být ponořen do vody.

Indikátor hladiny tekutiny vyrábí společnost RNIB, se sídlem Bakewell Road Orton Southgate, Peterborough PE2 6XU, Velká Británie. Můžete jej zakoupit na eshop.penzista.net.

Výrobek rovněž splňuje všechny legislativní normy pro prodej a distribuci elektronických výrobků na trhu Evropské unie.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..