Jak nosit šedivé vlasy?

Dub 03 2018

Pokud se zvolí vhodný účes a šampón, vypadají i šedivé vlasy mladě a svěže. Je lepší zvolit v tom případě vlasy kratší nebo delší? Správně zvolený střih šedivých vlasů i tak může vypadat bujně a sportovně.  Stříbrná hříva může vypadat velkolepě, a především vždycky jinak než staře. Se správným střihem a optimální péčí působí šedivé vlasy sebevědomě a ušlechtile, jak potvrdí nejeden vlasový specialista.  U šedivých vlasů je však upřednostňován spíše střih krátký, sportovní a bujný.

Šedivění vlasů nemění strukturu vlasu

šedivé vlasy1

Se správným střihem a optimální péčí působí šedivé vlasy sebevědomě

Je dobré znát, že struktura vlasu se s procesem šedivění a ztráty pigmentu nemění. Řídký vlas zůstává řídkým a tlustý silným. Důležité je pro vlasové stylisty, ale že délka vlasu souhlasí. To znamená, střih by měl být spíše krátký.
Šalvěj – dobrý domácí ztmavující prostředek na šedivé vlasy

Aby se šedivý vlas krásně třpytil, potřebuje svou vlastní péči. Proti nádechu do žluta pomáhají speciální šampony, některé jsou na bázi šalvěje. Listy šalvěje se dají použít na vlasy jako domácí ztmavující prostředek. Hodí se hlavně na šedivé vlasy a pokožku s lupy. Zevně šalvěj účinkuje rovněž výtečně. Pokud nás tedy trápí lupy, po závěrečném mytí vlasů oplachujeme pokožku hlavy nálevem ze šalvějových lístků. Šalvěj lékařská dokáže tvorbu lupů potlačit nebo i vyléčit. Někdy se doporučuje opláchnout vlasy silným šalvějovým čajem. Jednou za měsíc může člověk dopřát svým vlasům jeden oplach pro bílé vlasy. Také ty mohou nádech do žluta zmírnit a dokáží vlas utvořit krásně jemným. Ostatně proti tomu mají pomáhat šampony se speciální formulí Anti-Kalk.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..