Jak pracovat na fyzické kráse a přitažlivosti ve starším věku

Říj 29 2018

Mnoho seniorů chce dobře vypadat a dobře se cítit. S tím souvisí i péče o pokožku, která může být i ve vyšším věku krásná a přitažlivá. S přibývajícími léty je mnoho lidí šťastnějších, jak potvrdili před nedávnem američtí vědci. Třebaže se mnohem více starších lidí dnes více stará o své zdraví, musí často snášet a překonávat propouštění z práce nebo různé životní zvraty. I tak si ovšem chtějí zcela vědomě prožít to nejlepší ze svého života, vyhnout se stresu a hněvu a něco pro sebe podniknout, proto aby se shutterstock_250350436dobře cítili. Starší mají častěji více sebevědomí než mladší ročníky a vědí, co jím prospívá. Zůstali by proto rádi duševně fit a fyzicky atraktivní.

A společenský trend dává spokojeným seniorům očividně za pravdu. Z titulních stran nebo billboardů na nás občas vzhlížejí šedovlasé modelky. Zralejší tváře mají zvláštní fluidum. Krása dnes není spokojována pouze s mládím a chyběním vrásek ve tváři. Starší generace se dnes cítí také mnohem zdatnější.  Má chuť pro sebe něco podniknout, pečovat o sebe a přitom také občas potěšit svou duši. Být se sebou samým spokojený je báječný pocit, který si mnozí lidé rádi vychutnají.

Adekvátně k tomu roste u generace 50+ poptávka po nejrůznějších programech wellness, zdravé výživě, zdravotních rekreacích, anti-agingové kosmetice nebo sportovních aktivitách vhodných pro seniory. Jsou to oblasti, o které se starší lidé nejvíce zajímají. Potvrdily to i průzkumy prováděné v zemích západní Evropy.
Více pohybu a vyvážená strava jsou trendy z oblasti zdraví a fitness u starších ročníků. Tato kombinace je schopna udržet spoustu typických neduhů spojených se stáří v šachu. Patří sem potíže s klouby, ochablost svalů, potíže se srdcem nebo krevním oběhem, vysokým tlakem a cukrovkou.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..