Jak se líčit ve vyšším věku a vypadat mladší

Kvě 17 2019

Platí méně je více. K vyššímu věku patří nenápadné, ale důkladné líčení. A co jednotlivé partie?

Oči

Často je potřeba přibarvit a zdůraznit oči a řasy. Ve stáří už na sebe pří líčení nevidíme tak jako za mlada. Proto je důležité se líčit při dostatečném osvětlení, nejlépe na denním světle. Pokud si nevíte rady s výběrem řasenky, navštivte kosmetičku, která pro vás vybere tu správnou barvu.

Víčka

Ve zralém věku bývají víčka převislá. Výrazné líčení víček tak oku rozhodně neprospívá. Stín nanášíme

Velkým problémem u starších žen je tendence k vzniku kruhů a temných map pod očima

Velkým problémem u starších žen je tendence k vzniku kruhů a temných map pod očima

pouze do nadočnicového oblouku, přesněji na jeho okraje. Můžeme tak nepatrně zdůraznit barvu očí, ale spíše jen náznakem. Používejte radši oční tužky, které jsou měkčí než linkové zvýrazňovače. Ty mohou být u stárnoucích očí až příliš pronikavé. Abyste zjemnili linii očí, rozmazávejte barvu lehce konečky prstů. Pokud máte ovšem pouze linkovač k dispozici, prsty ho můžete také rozmazat.

Tmavé skvrny pod očima

Velkým problémem u starších žen je tendence k vzniku kruhů a temných map, které se mohou objevovat pod očima. Tento jev se s rostoucím věkem zhoršuje. Vhodným způsobem, jak pokrýt tato místa je použít kvalitní oční krém na noc a lehký krém během dne. Abyste zbarvily temné tóny pod očima na růžovou nebo meruňkovou barvu, investujte do kvalitního korektoru. Vhodné jsou i krémy s obsahem vitamínu K, které zpevní stěnu drobných cévek, neboli kapilár, a mohou tak předcházet tvorbě tmavých skvrn pod očima.

Reklama
Tváře, líce

Aby působily svěže, využijeme vhodné tvářenky – „zdravíčka“. Teplé růžové tóny a barva meruňky nechají rozzářit pleť. Nanášejte barvu velkým štětcem ve směru od středu lícní kosti až k spánkům. Tím se přednostně zdůrazní kontury tváře.

Rty

Bývají ve stáří užší. Prospěje jim proto lesk s přirozenou barvou nebo světlejšími odstíny. Ty dokážou rty opticky zvětšit. O správné barvě rtěnky se poraďte s kosmetičkou, kamarádkou nebo s personálem odborné prodejny. Vyhněte se tmavým rtěnkám. Dělají vás staršími.

Barvy

Volte jemnější odstíny, ať už se chcete sladit s oblečením, nebo podtrhnout barvu očí.

 

 

Zpracováno podle domácích a zahraničních materiálů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..