Jak si zpříjemnit ranní sprchu

Lis 08 2018

Bez ranního sprchování mnozí z nás ani neopustí domov. Tuto proceduru si můžeme zpříjemnit. Sprchování je na startu každého dne, stejně jako hrnek s kávou. Proto je dobré při sprchování provádět malé rituály, které nás dostanou po spánku rychleji do tempa a pozitivně nás naladí na celý den. Sprchujte se dle libosti teplou nebo chladnější vodou se zavřenýma očima nebo si vesele prozpěvujte.

Střídejte sprchové gely s různými vůněmi

Voňavé sprchové gely neslouží pouze k umytí. Dokáží povzbudit také naše tělo a duši díky svému aroma. Podle chuti a nálady střídáme jednotlivá aroma. Na začátek týdne se hodí vitalizující citrusové aroma, k uvolnění poslouží aroma z levandule, pro hýčkání si vybereme aroma růží.

Sprchujte se na pevné podlaze a bez prahů

Kdo přemýšlí o přestavbě své koupelny, měl by mít na paměti hlavně sprchování bez rizika pádu na podlaze bez senior taking showerprahů. V současné době jsou k dispozici sprchové vaničky, které je možné položit na podlahu nebo sprchovací prostor s drenáží integrovanou v podlaze. Sprchovací plocha by měla mít minimálně 90×90 cm, ještě pohodlnější jsou rozměry 120 x 120 cm. Dlažba proti uklouznutí nebo protiskluzové povrchy zvyšují naši bezpečnost, stejně jako madla k pevnému držení při sprchování, hlavně při mytí nohou. Můžete se sprchovat prudkým vodním paprskem nebo jemnou vodou, jako při dešti. To umožňují nastavitelné sprchové hlavice. Voda vás masíruje, má relaxační a také povzbuzující efekt.

Správně se usušte

Mokré tělo se snadněji nachladí. Po sprchování se proto rychle vysušte. Měkký a hřejivý flaušový ručník, do kterého se můžete zabalit, je to pravé. Ručník, do kterého se vysušíte po sprchování, by měl mít rozměry alespoň 140×70 cm. Je vytvořen ze silně sajícího materiálu. Na dotek se jeví jako pevný a drsný. Froté ručníky nemají takové vlastnosti. Dobré kvalitní ručníky se mohou prát až do 60 stupňů.

Deset minut

Sprchování by nemělo trvat déle než deset minut. Jinak se kůže příliš silně vysušuje. Na kůži bychom měli používat mýdla nebo sprchové gely, které jsou pro kůži neutrální. Mají pH 5. Kdo má sušší kůži, měl by používat na tuky bohaté gely, obsahující olivový olej.  Vlažná voda je nejlepší vodou. Horká voda škodí přirozené ochranné bariéře kůže. Dochází k nabobtnání zrohovatělé vrstvy a uvolnění tukové části. Kůže se pak vysušuje.

Využívejte masážního efektu. Masáž štětkou před nebo během ranní sprchy má rovněž více příznivých efektů. Podporuje proudění krve, přivádí krevní oběh do pohybu a stará se o hladkou kůži, protože odstraňuje odumřelé kožní šupinky. Masírujeme otáčivými pohyby směrem k srdci, od nohou přes paže až směrem břichu a na záda. Nevyvíjejte příliš velký tlak, kůže může lehce zarudnout.
 

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář