Jakou kosmetiku provádět doma

Dub 28 2020

Nemusíte vždy navštívit kosmetické studio nebo si nechat barvit vlasy u kadeřnice. Hodně kosmetických úkonů můžete pohodlně provést doma. Je velmi příjemné si udělat doma chvilku a pečovat o vlastní tělo.

Péče o nohy

reife Haut und Pflege

Pro zbavování pár chloupků na bradě nebo nad obočím stačí pouze pinzeta

Kdo má zdravé nohy, může si zrohovatělou kůži odstranit sám. Monika z kosmetického salónu Lída však zdůrazňuje, že by se měla pemza používat s rozvahou a kůže by neměla být leštěna příliš. Pokud je už kůže při leštění příliš teplá, už je to moc. Monika doporučuje speciální pilníky na nohy, které mají i jemnou stranu. Pro zkracování nehtů se vyplatí obstarat si nehtové kleštičky místo nůžek a nezapomenout stříhat vždy přímo.

Reklama
Kdy zajít k profesionálovi? Diabetici s postiženými nohami a lidé se zarostlými nehty by měly mít bezpodmínečně profesionální péči. I ti, kteří se špatně pohybují, nebo potřebují pro různé pohyby rukou cizí pomoc, by měli volit péči profesionála. Jinak vzniká nebezpečí, že se kleštěmi, nůžkami nebo různými jinými nástroji poraní. Bolestivé vřídky nebo praskliny kůže patří do rukou podologů, lékařů specialistů na léčení nohou. Profesionální péči zvolíme i z toho důvodu, že vám zde nehrozí riziko šíření infekce.

Peeling

Představuje odstraňování odumřelých částeček kůže pomocí krému nebo pasty obsahující různě hrubé granule. Nad 65 let by mělo být tření pokožky ovšem tabu. Kdo má příliš zarudlou kůži nebo červené žilky v obličeji, tzv. kuperózní pleť, by měl raději zajít ke kosmetičce.

Manikúra

Zkrášlení rukou a nehtů je celkem jednoduché. Potřebujete pouze pískový list, skleněný pilníček, kvalitní krém na ruce a olej na nehty. Kůže u nehtů by měla být pravidelně krémována a odstraňována pomocí dřevěných tyčinek nebo hůlek. Neměla by se stříhat, jak varuje kosmetička Monika. Kůže u nehtů chrání nehtové lůžko, protože zadržuje škodlivé bacily.

Kdy zajít k profesionálovi? Vypadaná nehtová a umělé náhrady patří ke kosmetičce.

Reklama
Zbavování se chloupků

Chcete se zbavit jen pár chloupků na bradě nebo nad obočím? Pak vám stačí pouze pinzeta. Pro lýtka, podpaží nebo mezi nohama je to nejrychlejší a bezproblémový způsob. Ti, kdo mají citlivější kůži, by měli použít krém na holení. Nevýhodou tohoto postupu je ovšem to, že chlupy dorůstají poměrně rychle a jsou pak i drsnější.

chemical peeling

U profesionála nejsou metody tak bolestivé

Odstraňování chloupků metodou depilace znamená odtržení chlupů ze zarostlých partií kůže jejich odtržením. Výhodou této metody je, že chloupky zmizí společně s kořenem. V poslední době se stává populární metoda depilace cukrovou pastou. Depilace cukrovou pastou, nebo také cukrová depilace nahradila z velké části depilaci voskem. Jedná se o šetrnější a méně bolestivou alternativu. Provedení obou metod depilace je však výhodnější volit u profesionála. U něj metody nejsou tak bolestivé, kůže může být napnutá. K chybám dochází, když kůže není dostatečně odmaštěna nebo jsou chloupky příliš dlouhé a vosk nemusí správně přisednout na kůži.

 

 

Zpracováno podle domácích a zahraničních materiálů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..