Krásná pleť ve stáří

Říj 16 2017

Stav naší pokožky ve vyšším věku je možné ovlivnit a nehrají v tom úlohu jenom vrásky. Člověk už sám může udělat hodně, když pečuje o svou pleť. Kožní lékaři vědí naprosto přesně,  co se děje, když pleť stárne. Tvorba kožního mazu se omezuje, stejně tak schopnost kůže zadržovat vodu. Struktura důležitých vláken jako je kolagen a elastin se rozpadá a tyto komponenty tak v kůži mizí. Buňky se už neobnovují tak rychle, stávají se laicky řečeno „lenivějšími“. Následkem toho všeho je citlivá, suchá kůže a vznik kožní řas.

I tak je možné získat krásnou pleť

Odbourávání vrásek jde velmi pomalu a nejistě. Zralá, krásná a svěží pleť neznamená pro odborníkychemical peeling ovšem v žádném případě, že se na ni i při maximální péči neprojeví stopy času.

Tvář přesto stačí správně udržovat, pokožka může zářit. Jsme schopni se zbavit příliš intenzívního výskytu stařeckých skvrn a kůže samotná může být znovu dobře zásobena krví. V každém věku může pro svou pleť udělat něco dobrého.

Ingredience, které pomáhají naší pokožce

Ingredience v kosmetických přípravcích mohou opravdu oddálit stárnutí kůže. Začít bychom měli u pravidelné a systematické ochrany proti UV záření. Sám opalovací krém ale nestačí. Kůže také potřebuje vlhkost a tukové látky. Kůže je s věkem tenčí a křehčí, a proto je také náchylnější na nebezpečné vnější vlivy, jako jsou toxiny z životního prostředí. Významnou roli zde hrají tzv. antioxidanty, které chrání buňky proti toxinům z vnějšku a působí proti degradaci kolagenu. Jmenujme například koenzym Q10, vitamín C a B3. Vitamín B3, neboli niacin může dokonce působit proti pigmentaci a zarudnutí.

Co se zkouší ve výzkumu

Jednou z prospěšných látek jsou tzv. signální peptidy působící  na rostlinné růstové faktory, jako je například tygří tráva, korigující také účinek některých enzymů, látek ovlivňujících chemické reakce v našem těle. Některé novinky už najdeme v některých krémech. Každá péče o pokožku by měla být přitom přizpůsobena jejímu stavu a jednotlivým známkám stárnutí.

Tygří tráva

Tygří tráva je tráva, kterou používá bengálský tygr na čistění a údržbu své elegantní srsti. Bengálští tygři se válí v této trávě, aby zahojili rány, které utrpěli a zklidnili podrážděnou pokožku. Je prokázáno, že tygří tráva se používá v léčbě ran, jizev, povrchových popálenin. Ve stonku trávy je velké množství antioxidantů. Pro své vlastnosti se používá i v kosmetické péči. Má tradičně účinek proti zánětu, používá se v léčbě ekzémů, mírného svědění a kousnutí hmyzem.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..