Pár tipů proti pocení

Zář 01 2015

Vedra jsou nepříjemná, pot se drží na našem těle. Jak si s ním poradit?

Používejte deodoranty

Střídejte různá aromata. Jednou s aromatem limetky, jednou s aromatem růže. Gel, sprej nebo kulička osvěží vaši pokožku. Aromatické látky překrývají nepříjemné zápachy, některé látky obsažené v deodorantech zastavují množení bakterií, které rozkládají na kůži pot. Kdo má kožní potíže nebo alergii, měl by užívat přípravky, které neobsahují žádné konzervační látky nebo další přídatné látky. Deodoranty se často kombinují s antitranspiranty.

Antitranspiranty zpomalují tvorbu potu. Obsahují soli hliníku, které dokáží ucpávat vývody potních

Vedra jsou nepříjemná, pot se drží na našem těle

Vedra jsou nepříjemná, pot se drží na našem těle

žlázek. Tyto účinné látky byly v minulosti považovány za rakovinotvorné, toto se ovšem neprokázalo. Neměly by se ovšem používat na poškozenou kůži nebo po holení.

Vějíře pomáhají

Svěží vánek po mávnutí vějíře chladí pot na těle velmi dobře. Provádějte to přesně tak, jak to dělají lidé z jižních národů, kteří jsou zvyklí používat vějíře každý den.

Oblékejte se vzdušně

Noste oblečení z přírodních vláken jako je bavlna nebo len, boty by měly být z umělohmotného materiálu nebo z kůže. Pro obuv na sportovní aktivity platí dotázat se odborníků v obchodě po funkčním oblečení.

Kořeňte pouze mírně

S kořením šetřete. Hořčice, pepř nebo chilli vedou k vytváření proužků potu na čele. Také u nápojů platí, že je lepší káva jen omezeně, alkohol pokud možno vůbec. Pro zahnání žízně se v létě hodí nejlépe vlažné nápoje.

Vyholte si podpaží

Pokud máte v podpaží chloupky, shromažďuje se zde hodně potu. Tento pot je potravou pro kožní baktérie. Odstraňte tyto chloupky. Tuto proceduru je pak vhodné opakovat pravidelně.

Pijte čaj se šalvějí

I když není přesně známo, jak tato rostlina zabraňuje pocení, hodně lidí používá šalvějový čaj. Vhodné je se poradit o těchto prostředcích v lékárně.

Zpracováno podle domácích a zahraničních materiálů

info@penzista.net

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..