Pět tipů jak zvládnout nachlazení u seniorů

Bře 20 2018

Nachlazení by se u seniorů nikdy nemělo brát na lehkou váhu. Právě u starších lidí může vést nachlazení k dalším následkům, které jsou nejen nepříjemné, nýbrž více ohrožují naše zdraví. Přesto není nachlazení u seniorů žádné drama. Měli byste ovšem dbát na to, aby jste v čase nachlazení proti němu účinně bojovali a starali se o sebe.

 Tip č. 1 – Dostatečně pít 

Dostatečný příjem tekutin je v čase nachlazení obzvláště důležitý. Senioři potřebují především vodu, teplý nebo studený čaj nebo příležitostně ovocné šťávy. Nachlazení často provází bolesti hlavy a proto se staráme, aby mělo tělo stále k dispozici tekutiny neboť je potřebuje pro specifické buňky, které zabezpečují naši obranyschopnost. 
Tip č. 2 – Jíst vitamíny 

Nachlazení seniorů je dobrým podnětem k tomu, abychom uvažovali o denní konzumaci ovoce a zeleniny.nachlazeni u senioru Vitamíny jsou důležité, tělo je potřebuje pro stavbu klíčových buněk imunitního systému. Vitamíny nejsou obsaženy pouze v ovoci a zelenině, nýbrž také v ovocných šťávách. Ty mohou být dobrou alternativou a přinejmenším čerstvou potravinou, kdy ji starší osoby pijí v případě, že trpí silnými polykacími potížemi.

 

Tip č. 3 – Šetření sebe sama

 

Při nachlazení by se měl člověk šetřit. Pokud tak nečiní, může se lehce stát, že původci nemoci toho využijí a šíří nemoc dál do dalších částí těla. Tělo tak nemá klid se s nachlazení účinně vypořádat. Nemusíte zrovna trávit celý den v posteli. Doporučení je proležet alespoň celé první dva dny, pokud se cítíte unaveni. Důležité je nepodnikat žádnou pro tělo namáhavou činnost a dělat jen to, co skutečně musíte.

 

Tip č. 4 – Návštěva lékaře

 

Nejednou probíhá nachlazení tak akutně, že je žádoucí návštěva lékaře. Pokud se jedná pouze o lehké nachlazení s příznaky, které již po 1-2 dnech zmizí, nemusí být návštěva lékaře ještě nutná. Navštívit lékaře má smysl, když se přidruží ještě jiná vážnější nemoc nebo když se cítíme nemohoucí. Pokud například přetrvávají polykací potíže ještě třetí nebo čtvrtý den, pak by měl přijít na řadu předpis antibiotik.

 

Tip č. 5 – Dbejte na teplé oblečení

 

Také při nachlazení v létě by měli senioři dbát na to, že jsou teple oblečeni. Pocení je při nachlazení účinná metoda, abychom se zbavily původců choroby a pročistili si tělo. Kromě toho nabízí teplé oblečení ochranu před chladným průvanem.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..