Speciál o kůži

Říj 16 2017

Kůže v zralém věku lehce vysychá, šupinatí se nebo svědí. Jak jí můžeme dostat zase do formy? Lékárnice Ina z lékáren Magistra říká, že sprchové gely dnes potřebujeme pouze, když jsme vyloženě umazaní a upatlaní od nějaké náročné fyzické práce. Ještě dnes hodně lidí přehazuje uhlí, hodně se také lidé zašpiní v různých technických servisních pozicích. Opravdu špinaví už dnes nikdo doopravdy pravidelně není. Příčinou toho, proč pokožka ve starším věku tolik vysychá, je nadměrné používání jakýchkoli mýdel. To s sebou přináší i další potíže. Seznam věcí, které zbytečně ve stáří zatěžují pokožku, je však delší. Opalování, nedostatek tekutin, přetopené místnosti a především nevhodné krémy. To všechno na pokožku ve zralém věku působí negativně.

Se správnými umývacími návyky a správnou péčí o kůži, dostaneme pokožku i ve zralém věku zase zpátky do beautiful skin in old ageformy. Člověk by tak měl činit navíc jen tehdy, pokud si s tím nedokáže naše kůže poradit sama. Zní to jednoduše, ale zas tak úplně jednoduše to nejde.

Přílišné sprchování kůži škodí

Kdo se denně sprchuje nebo umývá příliš, měl by se v rámci správné péče o kůži, tohoto zvyku vzdát. Toto doporučení směřuje hlavně k těm, kterým se kůže vysušuje více. Člověk se zkrátka nezrodil zcela úplně pro sprchování. Voda působí jako rozpouštědlo, které změkčuje rohovou vrstvu kůže. Pokud jsou už na ní defekty, pak se ještě zvětšují. Pokud je voda horká, problém se ještě zhoršuje. Jednoduché srovnání? Podívejte se, jak v horké polévce rozpouštějí mastná oka.

Kdo se v horké vodě navíc pravidelně mydlí, může brzy škrábat z kůže suché šupiny. Odborníci proto radí, že když už denně, pak jen v záhybech našeho těla. Tj. v intimních partiích, v podpaží, na kolenou a nohou. Umývat se přípravky bohatými na tuk a bez mýdla. Samotné olivové nebo solné lázně nebo sprchové oleje nenahrazují krémování po umývání. Ty jen ohraničují škody způsobené vodou.

Důležité je krémování a zase krémování

Mazejte se tím více, čím více stárneme. Neboť během stárnutí musí naše pokožka neustále zápasit s většími ztrátami vlhkosti. Stejně jako rohová vrstva kůže, tak i škára, v které probíhají vyživující krevní cévy, snižuje s věkem tloušťku. Její buňky jsou méně aktivní než v mládí. Následkem toho je, že kůže i hůře regeneruje.

Příčinou tendence k vysýchání kůže jsou také mazové žlázky. Jejich funkce vyhasíná. Kůži vlastní promašťování přestává fungovat. Rohová vrstva, která normálně zapečetí kůži jako ochranná vrstva a udrží její vlhkost, je křehčí a propustná. Nejdůležitějším opatřením pro svěží kůži je dodat tuk, ale také vlhkost.

Látky důležité pro naši pokožku, které jí pomáhají

Vlhkost váží k pokožce močovina, kyselina hyaluronová, kolagen, glycerin.

Tukem kůži obdarují rostlinné oleje jako mandlový, avokádový, makadamový, olivový, vosky z jojobového oleje nebo bambucké máslo.

Proti zánětu působí allantoin, dexpanthenol, omega-6 mastné kyseliny, jako je linolová kyselina nebo pupalkový olej a extrakt z vilínu.

 

Pokud se zaměříme na to, zda použít roztok nebo mast, měli bychom zvážit jednu věc. Pro laiky se stal trh nepřehledný, pojmy jsou zmatené. Použít gelové krémy promašťující nebo hydratující? Vodu v oleji? Nebo olej ve vodě? Začínáme s nízce viskozními prostředky, aby se právě muži, kteří k péči o kůži příliš neinklinují, zvykli na pravidelné mazání. Později může člověk přejít na bohaté, hojné přípravky. Při testování je ale nutná trpělivost. Předpokládá se, že když začnete používat nějaký krém, můžete vidět první výsledek až teprve po prvních čtyřech týdnech intenzívního krémování.

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

 

 

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..