Tipy pro líčení, když nosíte roušku

Lis 06 2020

Má vůbec smysl se líčit při nošení roušky? Rouška zakrývá velkou část mimiky, hlavně úsměv a smích. Při nošení roušky ztrácí smysl zdůrazňovat při líčení rty. Místo toho se zdůrazňují oči. Pokud použít rtěnku, měla by vydržet dlouho i pod rouškou.

Pro modré oči by se měly volit hnědé či měděné odstíny s oranžovými podtóny, které modrou barvu podtrhnou. Pro světle modré oči můžete zvolit i tmavě modrou. K očím zeleným se nejlépe hodí odstíny červené a růžové s podtóny do fialové, vínové či kaštanové. Pro hnědé oči můžete volit téměř jakýkoliv odstín, ale chcete-li jim dodat hloubku, vsaďte na chladné tóny. A pokud máte oči spíše oříškové, budou ideální zlatavé a fialové tóny, jak doporučuje kosmetička a vizážistka Adéla Komárková.

Pro celodenní nošení je u očních stínů důležité nanést nejprve podkladovou bázi, aby se stíny nerozmazávaly. Důležité je použít takovou bázi pod oční stíny, která vytváří optimální základ pro souměrný a dlouhotrvající oční make-up a je zároveň šetrná k jemné pokožce očního okolí.

Po nalíčení očí by se měla věnovat náležitá pozornost i obočí. Jelikož je nyní v kurzu obočí hustší, nepřehánějte to s vytrháváním. Obočí pročešte a následně dotvarujte či dobarvěte tužkou.

A co makeup?

Roušku nenosíte neustále. Když ji sundáte, make-up je často rozmazaný. Pro delší trvanlivost se doporučuje jako první krok při líčení použít kvalitní základ, primární vrstvu. Primární vrstva pro make-up patří k běžným paletám makeupů v drogeriích a v kosmetických studiích. Nanášejí se jako film na kůži.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.