Tipy pro mladě vypadající pokožku

Říj 12 2018

Kdo se správně stará o zralou a svěží kůži, bude odměně čerstvou pletí. Zde jsou nejdůležitější témata v oblasti péče o kůži ve starším věku. 

Proč potřebuje zralá kůže speciální péči?

Zralá pokožka má vyšší nároky. Zralá kůže nebo lépe řečeno pokožka obsahuje méně tuku, méně elastinových a kolagenových vláken. Tím se stává sušší, tenčí a volnější a má tendenci k lehkým zarudnutím. Navíc se zralejší pokožka hůře regeneruje než v mladších letech.

Jak mohou  pomoci anti-aging procedury?

S extra dávkou vlhkosti, lipidů a důležitých účinných látek, jako jsou vitamíny může cílená péče pokožce dopřát, co jí spa et relaxationskutečně chybí. Kyselina hyaluronová dokáže do určité míry zmírnit vrásky. Poraďte se v lékárně se specialistkou na kosmetiku v lékárně, která poradí bezplatně a profesionálně.

Kolik krémů potřebuje vaše kůže?

Samotná pokožka, která nemá zvláštní nároky a je nekomplikovaná potřebuje vždy alespoň dvě věci. Denní krémy dodají pokožce v první řadě vlhkost a chrání pokožku před vysušením, které hrozí od horkého nebo teplého vzduchu z okolí. Noční krém s vyšším obsahem tuku naproti tomu podporuje regenerační procesy.

Co dělat s hrubými rty?

Rty neobsahují žádné mazové žlázky. Jsou silně citlivé na různé rozmary počasí. Před drolivými rty chrání pečující rtěnka. Jedná se o rtěnku 2 v 1, která obsahuje ve vnitřku jádro z panthenolu, který pomáhá mírnit zánět a zvlhčuje.

Kterých látek by se měl člověk vzdát?

Určité konzervační látky mohou mít vliv na hospodaření s hormony. Stále více výrobců proto alternativně přidávají do krémů éterické oleje, které dělají z krémů odolné proti působení škodlivých mikroorganismů.

Jak se mohou stát hrubé ruce křehčími?

Vhodná je dlouhodobá intenzívní péče s glycerinem, močovinou stejně jako s olejem z makadamových oříšků a másla z máslovníku afrického. Pro mytí rukou se používá tzv. syndet, což je vlastně mýdlo bez obsahu mýdla. Jedná se o jemnou čistící substanci, která je vhodná i pro mytí citlivé a jemné dětské pokožky. Minimalizuje riziko vysušení a podráždění. Venku se vyplatí vzít si rukavice na ochranu před chladem.

Autor: Zpracováno dle zahraničních a domácích zdrojů

-jpo-

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..