Tipy pro šetrné odstranění chloupků

Kvě 02 2019

V létě si častěji odstraňujeme nepříjemné chloupky na nohách, pažích nebo v podpaží. Na co dát pozor u citlivé kůže?

Kůži si připravíme

Vlažná sprcha uvolňuje póry a odstraňuje prach a přebytečnou mastnotu z povrchu kůže. Připravuje kůži pro jemnou depilaci. Při holení používáme jednorázové žiletky. I když se jim říká jednorázové, budeme mít asi vždy tendenci s nimi šetřit a použít je několikrát. Pokud je budeme i po použití skladovat na suchém místě a nedostanou se k nim žádné nečistoty, měli bychom je použít maximálně třikrát.  Holit bychom měli chloupky vždy po směru chloupků. V opačném případě si koledujeme o hnisavé, zarudlé vřídky a chloupky začnou zarůstat. Voda pro holení je nejvhodnější vlažná.

Reklama
Změny v ochlupení

SkinCare1

Změna ochlupení u starších žen souvisí s poklesem produkce estrogenu ve vaječnících

Zatímco axilární neboli podpažní ochlupení se u starších žen zmenšuje, může se začít ochlupení vyskytovat na jiných tělesných partiích.  Příčinou této změny je často pokles produkce estrogenu ve vaječnících a je jedním z příznaků období klimaktéria. Tato změna na kůži je ovšem neškodná. Změny, které se ovšem na kůži vyskytují ve starším věku poprvé, by měly být důvodem návštěvy kožního lékaře. V souvislosti s holením chloupků na různých místech se doporučuje následující. Nohy se doporučuje holit ráno, navečer už nejsou tolik hladké. Naopak chloupky v podpažních jamkách byste si měli holit navečer. Po jejich odstranění by se totiž neměl hned používat antiperspirant.

Holení je třeba dobře plánovat

Někdy se holení doporučuje o den dříve. Přibližně tehdy, když se další ráno použije deodorant, který obsahuje soli hliníku nebo alkohol. Pokud budete trávit den u vody nebo v termální lázni. Při čerstvém odchlupení by mohla kůže reagovat na vodu nebo opalovací krém v podobě silného škubání.

S tím souvisí také použití holicí pěny nebo gelu pro lepší skluz žiletky. Pro intimní partie se doporučuje depilace cukrovou pastou, která je velmi šetrná.

Nanášet na kůži pleťové mléko

Po zákroku je vždy dobré místa ošetřit vhodnou tělovou kosmetikou.

Jakákoliv metoda odstraňování chloupků z kůže ji rovněž zatěžuje. Je proto důležité o kůži správně pečovat. Proto se doporučuje po depilaci použít roztoky s aloe vera, který necháme působit přes noc, nebo pupalkovým olejem a glycerinem. Tyto látky dodají vlhkost a podrážděnou kůži uklidní. O volbě správného přípravku se poraďte ve vaší lékárně nebo s vaší kosmetičkou. U cukrovky může mít smysl i použití spreje s dezinfekčním účinkem.

Po zákroku je vždy dobré místa ošetřit vhodnou tělovou kosmetikou, jako je panthenol, který se používá také na spáleniny od sluníčka. Vyzkoušejte také jakýkoli šetrný krém bez parfemace. Velice příjemné jsou hydratační balzám po holení L’Oréal nebo Nivea krém po depilaci s heřmánkem.

Laserový zákrok pouze na profesionálním pracovišti

Občas se můžeme setkat s inzercí na laserové přístroje pro domácí použití, které o sobě tvrdí, že pomocí světelných impulsů dokáží chloupky trvale odstranit. Zákroky pomocí laseru nebo světelného záření by se měly provádět ovšem pouze u odborníků. Po domácím použití vzniklé nežádoucí škody na kůži a pigmentu by mohly být nepříjemným následkem.

 

Autor:

-jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojů

info@penzista.net

t

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..