Adopce seniorů

Bře 24 2011

Adoptovat seniora? Zní to zvláštně, ale jde to. Dnešní rodiny s dětmi žijí v uspěchané době. Je těžké skloubit práci, péči o děti a ještě si najít volný čas jen pro sebe. Populace stárne, ale paradoxně chybí babičky a dědečkové – na hlídání, pro zábavu. Mohou pracovat,  jsou daleko od svých vnoučat a nebo se jim prostě nechce převzít roli prarodičů. Nynější senioři si chtějí užívat volného času, cestovat či studovat.  Mohou si konečně řídit život podle sebe. Mnoho prarodičů ví, že stáří se dá prožít i jinak, než být plně k dispozici svým dětem a vnoučatům. Přejme jim to.  Pro rodinu s dětmi je tedy řešením podat si inzerát a takovou  hlídací babičku či dědečka adoptovat.

Na druhé straně je mnoho seniorů, kteří by se chtěli naplno věnovat svým vnoučatům. Ale žádné nemají. Cítí, že jejich život je prázdný, jsou osamělí. I pro ně je řešení m podat si inzerát a hledat naopak k adopci vnoučata.

Společnost Elpida pomáhá se vzájemným hledáním adoptivních vnoučat a prarodičů. Na jejích  internetových stránkách si můžete podat inzerát jak ze strany rodiny, tak ze strany seniora. A potom jen trpělivě čekat na odezvu. Cílem této společnosti je pomoci seniorům žít plnohodnotný život, aktivně se začlenit do společnosti. Pořádá různé kurzy jako například kurzy fotografování či počítačové kurzy, studium cizích jazyků.  Poskytuje telefonní linku pro seniory a e-mailovou poradnu. Má své centrum pro seniory Seniorcentrum Elpida. Více se dozvíte na www.elpida.cz.

 Takže neklesejte na mysli, babičky a dědečkové byli, jsou i budou, jen vědět, jak je hledat.

 

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..