ČTÚ začal školit seniory, jak se vyznat ve smlouvách s operátory

Lis 14 2014

ČTK – Český telekomunikační úřad tento týden zahájil bezplatné jednodenní semináře, které mají seniory a nejmladší uživatele telekomunikačních služeb naučit, jak se chovat ve smluvních vztazích s operátory. Na setkání s novináři to dnes řekl předseda ČTÚ Jaromír Novák.


“Z praxe je vidět, že tyto skupiny jsou ve vztahu k poskytovatelům telekomunikačních služeb v oslabeném postavení,” uvedl Novák. Semináře se konají zatím v Praze, ale postupně se mají rozšířit po celém Česku. Účastníci se mají například naučit, jak reklamovat vyúčtování služeb operátora.


Na chystaném novém webu ČTÚ by měla být od poloviny příštího roku interaktivní aplikace, která umožní vyplnit reklamační formulář. Web měl fungovat od začátku příštího roku, úřad ale musel znovu vypsat výběrové řízení na zhotovitele. Stejně tak se zpozdilo vytvoření aplikace pro měření kvality internetového připojení.


ČTÚ nedávno neuspěl s námitkami proti některým ustanovením novely telekomunikačního zákona. Ty například omezují informovanost uživatelů o změně smluvních podmínek a podle úřadu jsou v rozporu s evropskou směrnicí o ochraně spotřebitele.


Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..