Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!

Lis 12 2014

Asi nepřekvapí, že většina lidí důchodového věku (nad 60 let) s mobilem volá a píše SMS. Celá pětina z nich už ale objevila i možnosti internetu a mobilních aplikací! Vánočním dárkem v podobě chytrého telefonu tak možná potěšíte i dědu či babičku.


„Mnoho seniorů zůstala zvídavá a tak pokud se na ně nespěchá, velmi rádi objevují nové a nepoznané. Jen jsou obezřetní a mají své výdaje pod kontrolou a tak preferují předplacené karty před paušálem,“ konstatuje Lucian Kantor, odborný poradce v oblasti mezilidských vztahů a komunikace.


Čísla mu dávají za pravdu: Téměř 40 % seniorů se neváže smlouvou a dává přednost předplacené kartě před paušálem. Většina z nich (86 %) přitom disponuje jen jednou kartou SIM. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který pro virtuálního operátora SAZKAmobil mezi seniory ve věku 60-75 let provedla společnost NMS Market Research. „Mobilní telefon je dnes společníkem většiny seniorů a postupem doby se „chytrý“ telefon stane jejich novým standardem,“ myslí si Kantor.


Z průzkumu vyplynulo také to, že většina seniorů mobil využívá primárně ke spojení s rodinou (87 %) a přáteli (58 %). „Mladé rodiny se naučily stěhovat se za prací a senioři neradi opouštějí svá známá a bezpečná místa. A tak se velmi často stává, že senioři žijí a bydlí v jiném městě než jejich děti a vnoučata. Senioři se samozřejmě nechtějí vzdát kontaktu s rodinou, a proto se mobilní telefon stal velmi pevným pojítkem mezi nimi a zbytkem rodiny,“ dodává Kantor.

 

Další zajímavosti ze statistik SAZKAmobil:

 


– Zhruba 20 % seniorů využívá mobilní data

– Celých 38 % respondentů dává přednost předplacené kartě před paušálem.

– Jen 5 % seniorů volá zpět na cizí čísla, naopak 68 % z nich tak nečiní nikdy.

– S mobilním telefonem senioři hlavně volají (99 %) a píší SMS (77 %). Krom toho jej používají jako hodiny (57 %), fotoaparátu (45 %), budíku (42 %) a kalendáře (30 %).

– Zhruba 21 % respondentů mobilem také posílá a přijímá zprávy MMS.


*V průzkumu, který pro SAZKAmobil  vypracovala společnost NMS Market Research, byli dotazování muži (58) i ženy (144) ve věku 60-75 let. Všichni respondenti jsou aktivními uživateli mobilního telefonu.

Počet komentářů: 0

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..